Main Menu
User Menu

Velitelství Armády Slovenské republiky [1993-1994]

Army of the Slovak Republic Command

Veliteľstvo Armády Slovenskej republiky

     
Název:
Name:
Velitelství Armády Slovenské republiky
Originální název:
Original Name:
Veliteľstvo Armády Slovenskej republiky
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1993
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenské veliteľstvo Východ
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1994
Nástupce:
Successor:
Generálny štáb Armády Slovenskej republiky
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1993-01.09.1994 Ministerstvo obrany Slovenskej republiky
Dislokace:
Deployed:
01.01.1993-01.09.1994 Trenčín, Kasárna na ul. M. Rázusa

Velitel:
Commander:
01.01.1993-17.03.1993 Humaj, Július - poverený velením (Generálmajor)
18.03.1993-01.05.1993 Humaj, Július (Generálmajor)
01.05.1993-01.09.1994 Humaj, Július (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1993-01.09.1994 Honzek, Pavel (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1993-01.09.1994 1. divize protivzdušné obrany a letectva
01.01.1993-01.09.1994 13. tanková divize
01.01.1993-01.09.1994 14. mechanizovaná divize
01.01.1993-01.07.1994 3. brigáda chemické ochrany
01.01.1993-01.09.1994 3. dělostřelecká brigáda
01.01.1993-01.09.1994 3. odřad speciálních sil
01.01.1993-01.09.1994 3. provozní pluk
01.01.1993-01.09.1994 3. radioreléové středisko
01.01.1993-01.09.1994 3. smíšený pluk radioelektronického boje
01.01.1993-01.09.1994 3. smíšený raketový pluk
01.01.1993-01.09.1994 3. spojovací brigáda
01.01.1993-01.09.1994 3. výcvikové středisko spojovacích specialistů
01.01.1993-01.09.1994 3. ženijní brigáda
01.01.1993-01.09.1994 31. protitankový oddíl
01.01.1993-01.19.1994 Posádkové velitelství Bratislava
01.01.1993-01.09.1994 Velitelství logistiky Velitelství Armády SR
01.01.1993-01.09.1994 Velitelství vojenské policie
01.01.1993-01.09.1994 Výcvikové středisko vojskové protivzdušné obrany
01.10.1993-01.09.1994 Topografický ústav
01.10.1993-01.09.1994 Výcviková základna mírových sil OSN
01.10.1993-01.09.1994 Školící a výcvikové středisko pozemního vojska

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
01.01.1993-31.08.1994
Vyznamenání:
Decorations:
01.01.1993
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6
Zdroj: armada.vojenstvi.cz, archív autora
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-Armady-Slovenske-republiky-1993-1994-t48756#293638Verze : 1
MOD