Main Menu
User Menu

Zelený, Adolf

     
Příjmení:
Surname:
Zelený
Jméno:
Given Name:
Adolf
Jméno v originále:
Original Name:
Adolf Zelený
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generál šéf justiční služby
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
JUDr.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
26.02.1877 Josefov /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
?
Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
?
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Zeleny-Adolf-t60653#218601Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Zelený
Jméno:
Given Name:
Adolf
Jméno v originále:
Original Name:
Adolf Zelený
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.09.1888-DD.08.1896 Státní gymnasium, Hradec Králové
DD.10.1896-DD.07.1898 Karlo-Ferdinandova universita, právnická fakulta, Praha
DD.10.1899-DD.06.1902 Karlo-Ferdinandova universita, právnická fakulta, Praha
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.11.1898-DD.05.1899 Škola jednoročních dobrovolníků, Josefov
DD.10.1902-DD.11.1904 Kurs pro vojenské soudce, Wien
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.10.1899 kadet rakousko-uherské branné moci
01.11.1904 nadporučík auditor rakousko-uherské branné moci
01.05.1909 setník auditor rakousko-uherské branné moci
01.05.1915 major auditor rakousko-uherské branné moci
12.03.1919 major justiční služby
01.11.1919 podplukovník justiční služby
31.12.1924 plukovník justiční služby
31.03.1931 generál justiční služby
31.07.1934 generál šéf justiční služby
31.08.1937 výslužba
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
00.12.1930-31.03.1931 Velitel : Nejvyšší vojenský soud
31.03.1931-31.07.1934 Velitel : Nejvyšší vojenský soud
31.07.1934-00.08.1937 Velitel : Nejvyšší vojenský soud

Ručně vyplněné položky:
DD.10.1908-DD.11.1908 jednoroční dobrovolník Sborového dělostřeleckého pluku č. 9, Josefov
DD.11.1898-DD.05.1899 vojenské studium, Josefov
DD.05.1899-DD.09.1899 velitel dělostřelecké čety Sborového dělostřeleckého pluku č. 9, Josefov
DD.10.1902-DD.11.1904 vojenské studium, Wien
DD.11.1904-DD.11.1907 soudce Posádkového soudu Miskolc
DD.11.1907-DD.03.1910 plukovník auditor Pěšího pluku č. 16, Josefov
DD.03.1910-DD.07.1914 soudce Posádkového soudu Josefov
DD.07.1914-DD.07.1914 soudce Divisního soudu Josefov
DD.07.1914-DD.11.1918 vojenský prokurátor velitelství IX. sborové oblasti, Litoměřice
DD.11.1918-DD.03.1919 mimo službu
DD.03.1919-DD.01.1921 soudce Divisního soudu Josefov
DD.01.1921-DD.05.1926 předseda Divisního soudu Josefov
DD.05.1926-DD.04.1928 předseda Divisního soudu Hradec Králové
DD.04.1928-DD.12.1930 rada Nejvyššího vojenského soudu, Praha
DD.12.1930-DD.08.1937 president Nejvyššího vojenského soudu, Praha
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1908

Jubilejní kříž 1908
Jubilee Cross 1908
Jubiläumskreuz 1908
-

DD.MM.1916

Vojenská záslužná medaile bronzová
Bronze Military Merit Medal
Bronzene Militär-Verdienstmedaille
-


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Zeleny-Adolf-t60653#382462Verze : 0
MOD