Main Menu
User Menu

Strážní prapor XI [1937-1938]

11th Guard Battalion

     
Název:
Name:
Strážní prapor XI
Originální název:
Original Name:
Strážní prapor XI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1937-01.08.1938 Ženijní skupinové velitelství V
01.08.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 18
Dislokace:
Deployed:
15.09.1937-24.09.1938 Bystré, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.09.1937-24.09.1938 Škvor, Karel (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strazni-prapor-XI-1937-1938-t50158#570897Verze : 0
MOD
Strážní prapor XI [1937-1938]
Velitelství praporu vzniklo 15. září 1937. Nacházelo se v Bystrém, podléhalo Ženijnímu skupinovému velitelství V [1936-1938] a od srpna 1938 velitelství Hraničářského pluku 18 [1938]. Prapor střežil vybudované objekty těžkého opevnění v prostoru Ženijního skupinového velitelství V [1936-1938].
Součástí praporu bylo:
velitelství praporu s pomocnou četou,
Strážní rota 1/XI [1937-1938] (od září 1937),
Strážní rota 2/XI [1937-1938] (od září 1937),
Strážní rota 3/XI [1937-1938] (od září 1937),
Strážní rota 4/XI /kulometná/ [1937-1938] (od září 1937).
Strážní rota 5/XI [1937-1938] (září 1937 – srpen 1938),


Velitelem praporu byl:
podplukovník pěchoty Karel Škvor (od září 1937).


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strazni-prapor-XI-1937-1938-t50158#193235Verze : 0
MOD