Main Menu
User Menu

Skupina "Palmiry" [1939-1939]

Grupa "Palmiry"/Palmiry Group

     
Název:
Name:
Skupina „Palmiry“
Originální název:
Original Name:
Grupa „Palmiry“
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.09.1939 1)
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.09.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.09.1939-20.09.1939 Armáda „Poznaň“
20.09.1939-22.09.1939 Armáda „Varšava“
Dislokace:
Deployed:
18.09.1939-21(?).09.1939 Palmiry/? /
22.09.1939 Łomianki/prostor /

Velitel:
Commander:
19.09.1939-20.09.1939 Skokowski, Julian (pułkownik piechoty) 2)
20.09.1939-22.09.1939 Bołtuć, Mikołaj (generał brygady) 3)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
nebyl určen (?)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
.
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
1) Utvořena rozkazem velitele Armády „Poznaň“ pro obranu muničních skladů v prostoru Palmiry, ze kterých byly zásobovány jednotky Armády „Varšava“.
2) do 18.09.1939 byl velitelem divizní pěchoty 25. pěší divize.
3) do 18.09.1939 byl velitelem Operační skupiny Bołtuć. 22.09.1939 padl.
Zdroje:
Sources:
Bauer, Piotr, Polak, Bogusław: Armia "Poznań" w wojnie obronnej 1939, Wydawnictwo Poznańskie, Poznań 1982
Bielski, Mieczysław: Grupa Operacyjna „Piotrków″ 1939, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 1991
Głowacki, Ludwik: 17 Wielkopolska Dywizja Piechoty w kampanii 1939, Wydawnictwo Lubelskie, Lublin 1969
URL : https://www.valka.cz/Skupina-Palmiry-1939-1939-t127078#430217Verze : 1
MOD