Main Menu
User Menu

Samostatná peruť II [1939-1940]

2nd Independent Squadron / Samostatná peruť II

     
Název:
Name:
Samostatná peruť II
Originální název:
Original Name:
Samostatná peruť II
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1939-DD.05.1940 Velitelství divizní oblasti 3
Dislokace:
Deployed:
DD.10.1939-DD.05.1940 Spišská Nová Ves /

Velitel:
Commander:
DD.10.1939-28.02.1940 Ďurana, Justín (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1939-01.01.1940 Letka 12
DD.10.1939-01.01.1940 Letka 45
DD.10.1939-01.01.1940 Letka 49
DD.01.1940-DD.05.1940 Letka 12

Ručně vyplněné položky:
DD.10.1939-DD.01.1940 Letka 12
DD.10.1939-DD.01.1940 Letka 45
DD.10.1939-DD.01.1940 Letka 49
DD.01.1940-DD.05.1940 Letka 12
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
Rajninec, Juraj: Slovenské letectvo 1939-1944. Sv. 1. Bratislava, MPS 1997.
URL : https://www.valka.cz/Samostatna-perut-II-1939-1940-t75014#276869Verze : 0
MOD