Main Menu
User Menu

Paňovce

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Paňovce
Originální název:
Original Name:
Paňovce
Další názvy:
Other Names:
(1274) Paan, (1317) Pan, (1332/5) Pan, Pani, (1630) Pany, (1773) Paňowcze, (1786) Panowce, (1920) Paňovce, maďarsky Pány.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°38'55.52"N 21°03'40.93"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1317
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol - rímsko-katolícky gotický zo 14. storočia, zbarokizovaný okolo roku 1750
Oltárny obraz - od J. L. Krackera z 1763
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku. Obec Seleška (1427) patrila v minulosti ku katastru Paňoviec. V súčasnosti je pričlenená ku obci Čečejovce.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.panovce.ocu.sk ; https://www.cassovia.sk/cecejovce/seleska.php


URL CZ: https://www.valka.cz/Panovce-t124567#424091Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124567#424091Version : 0
MOD