Main Menu
User Menu

Oddělení služby vojsk [1950-1992]

Army Service Department

     
Název:
Name:
Oddělení služby vojsk
Originální název:
Original Name:
Oddělení služby vojsk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.08.1950-01.06.1954 Generální štáb Československé armády
01.06.1954-14.03.1990 Generální štáb Československé lidové armády
14.03.1990-31.12.1992 Generální štáb Československé armády
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-31.12.1992 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.02.1972-DD.10.1973 Jakuš, Zoltán (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond Ministerstvo národní obrany
URL CZ: https://www.valka.cz/Oddeleni-sluzby-vojsk-1950-1992-t233994#646613Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Army-Service-Department-t233994#646613Version : 0
MOD