Main Menu
User Menu

Nejvyšší vojenská akademie [1948-1951]

Military University

     
Název:
Name:
Nejvyšší vojenská akademie
Originální název:
Original Name:
Nejvyšší vojenská akademie
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1951
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1948-01.10.1950 Vysoké učení vojenské
01.10.1950-15.08.1951 Vysoké vojenské učiliště
Dislokace:
Deployed:
01.10.1948-15.08.1951 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.12.1950-15.08.1951 Matl, Antonín (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Nejvyssi-vojenska-akademie-1948-1951-t239080#660877Verze : 0
MOD