Main Menu
User Menu

Katkov, Fjodor Grigorjevič

Fyodor Grigor'yevich Katkov / Фёдор Григорьевич Катков

     
Příjmení:
Surname:
Katkov
Jméno:
Given Name:
Fjodor Grigorjevič
Jméno v originále:
Original Name:
Фёдор Григорьевич Катков
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
04.06.1901 Bogačovka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
30.12.1992 Moskva
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel 7. mechanizovaného sboru ( listopadu 1943 - 20.8.1945)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nositel Zlaté hvězdy "Hrdiny Sovětského svazu"
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
text a foto: https://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=5620
URL : https://www.valka.cz/Katkov-Fjodor-Grigorjevic-t124594#424162Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Katkov
Jméno:
Given Name:
Fjodor Grigorjevič
Jméno v originále:
Original Name:
Фёдор Григорьевич Катков
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1920 plukovní škola 2.střeleckého pluku
DD.MM.RRRR-DD.MM.1921 vojensko-politická škola armády a loďstva Dálněvýchodní republiky
DD.MM.RRRR-DD.MM.1933 Frunzeho vojenská akademie
DD.MM.RRRR-DD.MM.1936 Akademie Generálního štábu
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.06.1941 plukovník
15.12.1943 generálmajor
20.05.1945 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
05.11.1943-15.12.1943 Velitel : 7. mechanizovaný sbor
15.12.1943-29.09.1945 Velitel : 7. mechanizovaný sbor
29.09.1945-DD.12.1945 Velitel : 7. mechanizovaný sbor

Ručně vyplněné položky:
DD.02.1920-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
DD.07.1923-DD.MM.RRRR velitel roty 106.střeleckého pluku
DD.05.1928-DD.04.1930 velitel školní roty v Omské pěchotní škole
DD.04.1935-DD.07.1938 náčelníl štábu 12.mechanizované brigády
DD.07.1938-DD.MM.RRRR náčelník štábu 36.brigády lehkých tanků
DD.06.1940-DD.07.1941 náčelník štábu 8.mechanizovaného sboru Kijevského zvláštního vojenského okruhu
DD.07.1941-DD.08.1941 velitel 12.tankové divize (v srpnu 1941 těžce raněn)
DD.02.1942-DD.06.1943 přednášel na Stalinově vojenské akademii
DD.11.1943-20.08.1945 velitel 7.mechanizovaného sboru
DD.MM.1946-DD.MM.1947 zástupce generálního inspektora tankových a mechanizovaných vojsk
DD.MM.1947-DD.MM.1953 Náčelník Vysoké školy tankových vojsk
Vyznamenání:
Awards:

30.04.1945

Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
-

13.09.1945

Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
Opден Кутузова I степени
-

DD.MM.RRRR

Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
Opден Суворова II степени
-

Poznámka:
Note:
8.9.1945 udělena Zlatá hvězda Hrdiny Sovětského svazu
Zdroje:
Sources:
https://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=5620
URL : https://www.valka.cz/Katkov-Fjodor-Grigorjevic-t124594#433000Verze : 0
MOD