Eskadra střemhlavých bombardérů 102 [1943-1943]

102nd Dive Bomber Wing / Sturzkampfgeschwader 102 (St.G 102)

     
Název:
Name:
Eskadra střemhlavých bombardérů 102
Originální název:
Original Name:
Sturzkampfgeschwader 102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká škola střemhlavých bombardérů 2
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1943
Nástupce:
Successor:
Bitevní eskadra 102
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
22.02.1943-18.10.1943 Paříž, Fliegerhorst Paris-Orly /

Velitel:
Commander:
22.02.1943-02.06.1943 Christ, Karl (Oberstleutnant)
03.06.1943-18.10.1943 Hamester, Bernhard (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.02.1943-18.10.1943 I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 102
22.02.1943-18.10.1943 II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 102

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg102.html
URL : https://www.valka.cz/Eskadra-stremhlavych-bombarderu-102-1943-1943-t3097#576977Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!