Eskadra střemhlavých bombardérů 101 [1942-1943]

101st Dive Bomber Wing / Sturzkampfgeschwader 101 (St.G 101)

     
Název:
Name:
Eskadra střemhlavých bombardérů 101
Originální název:
Original Name:
Sturzkampfgeschwader 101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká škola střemhlavých bombardérů 1
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1943
Nástupce:
Successor:
Bitevní eskadra 103
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
08.12.1942-DD.01.1943 Wertheim, Fliegerhorst Wertheim /
DD.01.1943-30.06.1943 Pierrefeu-du-Var, Cuers(?) /
01.07.1943-30.09.1943 Frejus, St. Raphael(?) /
30.09.1943-18.10.1943 Augny, Fliegerhorst Metz-Frescaty /

Velitel:
Commander:
08.12.1942-DD.MM.1943 Schönborn-Wiesentheid, Clemens (Oberst)
DD.MM.1943-31.08.1943 Hitschold, Hubertus (Major)
01.09.1943-18.10.1943 Dilley, Bruno (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.12.1942-18.10.1943 I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 101
18.02.1943-18.10.1943 II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 101

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg101.html
URL : https://www.valka.cz/Eskadra-stremhlavych-bombarderu-101-1942-1943-t3099#576975Verze : 2
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!