Main Menu
User Menu

Dělostřelecký plukovní štáb 49 [1938-1944]

49th Artillery Regimental Staff

Artillerie-Regimentsstab 49

     
Název:
Name:
Dělostřelecký plukovní štáb 49
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regimentsstab 49
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Armádní dělostřelecký plukovní štáb ke zvláštnímu použití (motorizovaný) 49
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.04.1940 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.04.1940-DD.07.1940 Kleistova skupina
DD.04.1941-DD.06.1941 XVIII. horský armádní sbor
DD.06.1941-DD.09.1941 XXX. armádní sbor
DD.09.1941-DD.01.1943 LIV. armádní sbor
DD.01.1943-27.01.1944 Hilpertova skupina
27.01.1944-23.02.1944 Sponheimerova skupina
23.02.1944-25.09.1944 Armádní oddíl Narva
25.09.1944-01.10.1944 Grasserův armádní oddíl
Dislokace:
Deployed:
10.11.1938-DD.MM.RRRR Dessau, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-30.09.1939 Ebner, Karl (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-plukovni-stab-49-1938-1944-t257520#705818Verze : 0
MOD