Main Menu
User Menu

LIV. armádní sbor [1941-1943]

LIV Army Corps / LIV. Armeekorps

     
Název:
Name:
LIV. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LIV. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
Hilpertova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1941-DD.09.1942 11. armáda
DD.09.1942-DD.10.1942 18. armáda
DD.10.1942-DD.11.1942 11. armáda
DD.11.1942-DD.01.1943 18. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.06.1941-19.01.1943 Hansen, Erik (General der Kavallerie)
19.01.1943-DD.01.1943 Hilpert, Carl (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.06.1941-23.11.1942 Speth, Hans Ludwig (Oberst)
24.11.1942-DD.01.1943 Einem, Kurt von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1941-DD.09.1941 50. pěší divize
11.07.1941-06.09.1941 72. pěší divize
04.10.1941-21.10.1941 22. (kluzáková) pěší divize
20.10.1941-21.10.1941 72. pěší divize
DD.10.1941-DD.11.1941 46. pěší divize
DD.10.1941-DD.05.1942 50. pěší divize
10.11.1941-01.08.1942 22. (kluzáková) pěší divize
19.11.1941-06.08.1942 24. pěší divize
DD.06.1942-DD.09.1942 50. pěší divize
09.07.1942-06.08.1942 72. pěší divize
DD.09.1942-DD.01.1943 Policejní divize
DD.12.1942-DD.01.1943 5. horská divize
DD.04.1943-DD.08.1943 58. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LIV. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LIV-armadni-sbor-1941-1943-t10190#435851Verze : 0
MOD
LIV. Armeekorps



Operace:
Východní fronta - jižní sektor (06/1941 - 01/1944)
Východní fronta - severní sektor (01/1944 - 02/1944)
URL : https://www.valka.cz/LIV-armadni-sbor-1941-1943-t10190#30954Verze : 0
MOD