Dělostřelecké velitelství 103 [1940-1945]

103rd Artillery Command / Artillerie-Kommandeur 103

     
Název:
Name:
Dělostřelecké velitelství 103
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Kommandeur 103
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 103
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-08.05.1945 LIX. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.04.1940-15.11.1940 Güntzel, Ernst (Oberst)
15.11.1940-12.05.1941 Hoffmann, Paul (Oberst)
24.05.1941-23.11.1942 Huffmann, Helmuth (Generalmajor)
18.03.1943-01.09.1943 Gottschalk, Friedrich-Carl (Oberst)
01.09.1943-04.10.1943 Koch, Walther (Generalmajor)
04.10.1943-DD.MM.RRRR Buddenbrock, Hans-Jobst von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-velitelstvi-103-1940-1945-t185954#542546Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!