Main Menu
User Menu

6. dělostřelecká základna [1951-1969]

6th Artillery Base

     
Název:
Name:
6. dělostřelecká základna
Originální název:
Original Name:
6. dělostřelecká základna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1951
Předchůdce:
Predecessor:
6. zbrojnice
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1969
Nástupce:
Successor:
6. výzbrojní základna
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1951-01.09.1965 Velitelství dělostřelectva
01.09.1965-01.11.1966 Velitelství raketového vojska a dělostřelectva
01.11.1966-01.09.1969 Správa raketového vojska a dělostřelectva
Dislokace:
Deployed:
01.12.1951-01.09.1969 Olomouc, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1958-01.09.1969 Sklad munice Trenčín
01.10.1960-01.09.1963 353. strážní rota

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1951-01.09.1969
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/6-delostrelecka-zakladna-1951-1969-t190480#550855Verze : 0
MOD