55. stíhací skupina [1944-1946]

55th Fighter Group

     
Název:
Name:
55. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
55th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
55. stíhací skupina (dvoumotorových letadel)
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1946
Nástupce:
Successor:
55. průzkumná skupina (velmi dlouhého dosahu, mapovací)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
19.07.1944-22.07.1945 Colchester, US Army Air Force Station 159
22.07.1945-29.04.1946 Kaufbeuren, Advanced Landing Ground R-70 Kaufbeuren /
29.04.1946-20.08.1946 Giebelstadt, Army Air Force Station Giebelstadt /
Velitel:
Commander:
19.07.1944-22.02.1945 Crowell, George T. (Colonel)
22.02.1945-22.04.1945 Righetti, Elwyn C. (Lieutenant Colonel)
22.04.1945-21.05.1945 Rimerman, Ben (Colonel)
21.05.1945-DD.07.1946 Hayes, Jack W. Junior (Lieutenant Colonel)
DD.07.1946-20.08.1946 Hanes, Horace A. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/55-stihaci-skupina-1944-1946-t7671#496391Verze : 0
MOD
vytvořena jako 55th Pursuit Group (Interceptor) 20.11.1940
Aktivována 15.1.1941
Přetvořena na 55th Fighter Group v květnu 1942
Deaktivována 20.8.1946
Přetvořena na 55th Reconnaissance Group (Very Long Range, Mapping)
Aktivována 24.2.1947
Přetvořena na 55th Strategic Reconnaissance Group v červnu 1948
Deaktivována 14.10.1949
Přetvořena na 55th Strategic Reconnaisance Group (Medium)
Aktivována 1.11.1950
Deaktivována 16.6.1952


SQUADRONY
7th Geodetic - 1949
37th - 1941 - 1943
38th - 1941 - 1946; 1949; 1950 - 1952
54th - 1941 - 1942
338th - 1942 - 1946; 1949; 1950 - 1952
343rd - 1943 - 1946; 1947 - 1949; 1950 - 1952


STATIONS
Novato, Hamilton Field , 15.1.1941
Portland, Portland Army Air Base , 21.5.1941
Everett, Paine Army Airfield , 10.2.1942
Tacoma, McChord Field , 22.7.1942 - 23.8.1943
Nuthampstead, US Army Air Force Station 131 , 14.9.1943


Tampa, MacDill Army Airfield , 24.2.1947
Topeka AFB, Kan, 30.6.1948 - 14.10.1949
Aguadilla, Ramey AFB , 1.11.1950 - 16.6.1952


COMMANDERS
Capt Kenneth S Wade, 15.1.1941
Maj James W McCauley, 1.5.1941
Lt Col Karl K Bowen, 1.5.1942
Maj Jack S Jenkins, 1.8.1942
Maj Ernest W Keating, 13.11.1942
Lt Col Frank B James, 15.5.1943
Col Jack S Jenkins, 6.2.1944


Capt Daniel W Burrows, 24.2.1947
Lt Col Albert M Welsh, 20.5.1947 - neznámé datum
Lt Col George Humbrecht, 26.10.1948 - neznámé datum
Col Herbert K Baisley, neznámé datum - 1949
Col Richard T King, 1.11.1950
Brig Gen Sydney D Grubbs Jr, 20.12.1950
Col Alfred K Kalberer, 18.2. - 16.6.1952


CAMPAIGNS
American Theater
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


DECORATIONS
Distinguished Unit Citations - ETO, 3. - 13.9.1944
- Germany, 19.2.1945


Kódy jednotlivých squadron
38 - CG
338 - CL
343 - CY


Používané letouny
P-38J - říjen 1943 - červenec 1944
P-51D - červenec 1944 - květen 1945
URL : https://www.valka.cz/55-stihaci-skupina-1944-1946-t7671#20429Verze : 2
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!