Main Menu
User Menu

5. motostřelecký pluk [1958-1991]

5th Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
5. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
5. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
50. střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1991
Nástupce:
Successor:
5. mechanizovaný pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.12.1991 3. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-01.12.1991 Mikulov

Velitel:
Commander:
DD.03.1969-DD.12.1970 Hrebík, Jozef (Podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.11.1979 Stráňava, Milan (Major)
DD.11.1979-01.11.1980 Fedorko, Jozef (Kapitán)
01.11.1980-01.10.1984 Fedorko, Jozef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1958-01.12.1991 1. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.12.1991 2. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.12.1991 3. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.12.1991 Tankový prapor
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-28.10.1991 Bardějovský motostřelecký pluk
28.10.1991-01.12.1991 Motostřelecký pluk Mistra Jana Husi
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-01.12.1991 VÚ 3866 Mikulov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 5. motostřelecký pluk
URL : https://www.valka.cz/5-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54687#201912Verze : 0
MOD