Terorismus

Autor : 🕔20.01.2001 📕18.319

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Seriál

 1. Terorismus
 2. Terorismus
 3. Terorismus
 4. Terorismus
 5. Terorismus
 6. Terorismus
 7. Terorismus
 8. Terorismus
 9. Terorismus
 10. Terorismus
 11. Terorismus
 12. Terorismus
 13. Terorismus
 14. Terorismus
 15. Terorismus
 16. Terorismus
 17. Terorismus
 18. Terorismus
 19. Terorismus
 20. Terorismus
 21. Terorismus
 22. Terorismus
 23. Terorismus
 24. Terorismus
 25. Terorismus
 26. Terorismus
 27. Terorismus
 28. Terorismus

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč
♡ Chci přispět

4.3. Další státy podporující teroristy

AFGHÁNISTÁN

Mezi státy, které podporují islámské teroristy, je třeba jmenovat také Afghánistán, po létech občanské války téměř kompletně ovládaný fundamentalistickým hnutím Taliban. Na území Afghánistánu se nachází řada výcvikových táborů, kde jsou trénováni islámští extremisté. Proto také hlavním úkolem loňské návštěvy tehdejšího vyslance USA v OSN Billa Richardsona v Afghánistánu bylo přesvědčit vedení Talibanu, aby přestalo poskytovat podporu a ochranu militantním islámským organizacím. Konkrétně šlo o skupinu Svět islámského džihádu výše zmíněného vyznavače „svaté války proti Američanům a Židům“ a nejhledanějšího mezinárodního teroristy dneška Usama bin Ladína. O americkém odvetném zásahu proti jeho výcvikovým táborům na území Afghánistánu v létě 1998 pojednává podrobněji kapitola 5.1.

LIBANON

Ač stejně jako předchozí Afghánistán není ani Libanon vedený na seznamu států - sponzorů zveřejňovaným vládou USA, je nutné se o něm v této souvislosti zmínit, neboť se na jeho území nalézají základny a výcvikové tábory šíitského militantního hnutí Hizballáh.

Po skončení občanské války (1975 - 1991) libanonská vláda odzbrojovala všechny různorodé milice kromě silného Hizballáhu, kterému byly zbraně ponechány údajně proto, že bojuje za osvobození okupovaného libanonského jihu, spojené s vytlačením izraelské armády z nárazníkového pásma. Z Libanonu jsou právě Hizballáhem, majícím silné vazby především na Írán, podnikány útoky na Izrael, který je většinou neponechá dlouho bez potrestání a okamžitě je opětuje (viz následující kapitola).

Autor : 🕔20.01.2001 📕18.319

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře