Terorismus

Autor : 🕔20.01.2001 📕49.533

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Seriál

 1. Terorismus
 2. Terorismus
 3. Terorismus
 4. Terorismus
 5. Terorismus
 6. Terorismus
 7. Terorismus
 8. Terorismus
 9. Terorismus
 10. Terorismus
 11. Terorismus
 12. Terorismus
 13. Terorismus
 14. Terorismus
 15. Terorismus
 16. Terorismus
 17. Terorismus
 18. Terorismus
 19. Terorismus
 20. Terorismus
 21. Terorismus
 22. Terorismus
 23. Terorismus
 24. Terorismus
 25. Terorismus
 26. Terorismus
 27. Terorismus
 28. Terorismus

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč
♡ Chci přispět

Definice terorismu

Podle encyklopedie Dějiny 20. století autorů M. Fragonarda a A.-M. Fillipi-Codaccioniho lze terorismus charakterizovat jako: „systematické páchání násilí k vyvolání strachu, umožňujícího dosažení politických cílů“. Jedná se o velmi složitý jev. Způsoby činnosti (atentáty, únosy, braní rukojmí atd.) bývají většinou podobné, zdroje a zaměření terorismu se však liší.

Definice FBI: „Terorismus je nezákonné použití síly a násilí proti osobám či majetku se záměrem zastrašit nebo donutit vládu, civilní obyvatelstvo či jeho určitou skupinu a tím dosáhnout politických nebo společenských cílů.

Jedna z definic, jíž se terorismus snaží charakterizovat mezinárodní právo, říká, že jde o násilí vymykající se všem normám. Jiná z definic označuje terorismus za souhrn metod hrubého zastrašování užitím násilí a síly, obvykle s politickým podtextem. V některých vnitrostátních právních řádech je definován jako veškeré protivládní povstalecké násilí.

MEZINÁRODNÍ TERORISMUS

Mezinárodní terorismus představují podle Encyklopedie politiky (Libri 1996) teroristické činy, jež postihují obyvatele jiného státu, než z jakého jsou pachatelé. Pod tento pojem řadí jednak teror prováděný jednotlivci a organizovanými skupinami proti obyvatelstvu a orgánům jiné země, jednak teroristické akty jednoho státu proti druhému.

Na základě této definice můžeme tedy za akty mezinárodního terorismu považovat nejen akce mezinárodních teroristických organizací v různých koutech světa, ale také „domácí“ útoky islámských fundamentalistů vůči zahraničním turistům, ke kterým došlo v posledních letech například v Alžírsku či Egyptě.

Autor : 🕔20.01.2001 📕49.533

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře