Main Menu
User Menu

3. brigáda chemické ochrany [1993-1995]

3rd Chemical Protection Brigade

     
Název:
Name:
3. brigáda chemické ochrany
Originální název:
Original Name:
3. brigáda chemickej ochrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1993
Předchůdce:
Predecessor:
3. brigáda chemické ochrany
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1995
Nástupce:
Successor:
5. základňa RCHBO
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1993-01.07.1994 Veliteľstvo Armády Slovenskej republiky
01.09.1994-01.10.1995 Generálneho štábu Armády Slovenskej republiky
Dislokace:
Deployed:
01.01.1993-01.10.1995 Rimavská Sobota, kasárny

Velitel:
Commander:
01.01.1993-30.09.1995 ?
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1993-30.09.1995 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1993-30.09.1995 VÚ 7945 Rimavská Sobota
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6, www.mosr.sk, archív autora
URL : https://www.valka.cz/3-brigada-chemicke-ochrany-1993-1995-t48849#189991Verze : 0
MOD