Amnesty International jde na ruku teroristům

Autor : 🕔08.03.2014 📕3.437
Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč
♡ Chci přispět

Amnesty International a jiné neziskovky se pustily do frontálního útoku proti Izraeli

Amnesty International (AI) je známá svou činností, která se údajně zabývá lidskými právy. Ovšem v souvislosti s blízkovýchodními událostmi si bere na pranýř pouze Stát Izrael a pokračuje v neprofesionální agitaci proti Izraeli. Naposledy smutně proslula protiizraelskými výpady během války mezi Izraelem a Hamasem z konce roku 2012, které se dostalo názvu "Sloup obrany" (Pilar defense).

"Výzkumníci" AI nejsou soudními znalci ani vojenskými experty, nemají tudíž přístup k informacím, které by byly nutné k tak dalekosáhlým, faktickým a právním závěrům, jaké publikují. Nyní si projděme jednotlivé výroky této organizace. AI není však jedinou nevládní organizací převracející fakta ve lži.

Všechny strany musí ustoupit od okraje propasti a chránit civilisty

Je moc zajímavé, že v období před zahájením operace "Sloup oblakový", kdy na Izrael dopadly desítky raket, milion občanů Izraele bylo zahnáno do krytů, desítky z nich byly zraněny nebo utrpěly šok, nevydala AI ani jediné prohlášení, které by odsuzovalo Hamas za to, že úmyslně střílí na Izraelce.

První reakce této organizace přišla až ve chvíli, kdy se Izraelcům podařilo zneškodnit teroristu Admanda al-Džabárího. Tehdy AI obvinila Izrael z rozpoutání násilí proti Gazanům a proti "dalekosáhlým" následkům, které tento čin může zanechat. Hamas a další teroristické skupiny nejsou součástí analýzy AI a není jim vůbec přisuzována žádná vina, dokonce "experti" AI zašli tak daleko, že obvinili Izraelce z útoků bez zaměření na konkrétní cíle a obviňují je tak z porušení mezinárodního práva. Ovšem pro své závěry nepředložila AI a další nevládní organizace, očerňující Izrael v co nejširším záběru, jako je Jewish Voice for Peace (Židovský hlas pro mír), žádné důkazy, které by se opíraly o nějakou konkrétní popsatelnou metodiku práce, nejsou podloženy potřebnými informacemi a odbornými znalostmi.

Jewish Voice for Peace spolu s Amnesty zašly tak daleko, že okamžitě po zahájení izraelské vojenské operace zveřejnily na svých webech "Akce pro Gazu" odkazy na protiizraelské protesty po celém světě. Organizátoři připravili pro účastníky demonstrací karikatury se slogany "Zastavte bomby, zastavte blokádu, zastavte podporu izraelské armády penězi amerických daňových poplatníků!". Pokud by však chtěl někdo protestovat proti válečným zločinům Hamasu, Amnesty a JVP žádné pomůcky materiálního charakteru nenabízejí a neposkytují.

OSN musí okamžitě uvalit embargo na zbraně a vyslat mezinárodní pozorovatele

V tomto svém prohlášení se AI pustila do přímého útoku na izraelské právo na sebeobranu a vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby uvalila mezinárodní embargo na Izrael, Hamas a další ozbrojené skupiny. Prohlášení se může zdát na první pohled vyvážené, protože volá po embargu pro obě strany. Klade ovšem do stejné roviny Hamas (organizaci uznanou za teroristickou mnoha státy světa - USA, Kanada, Velká Británie, EU, Austrálie a Japonsko), který se dopouští válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, a suverénní Stát Izrael, který v souladu s právem chrání své občany před úmyslnými teroristickými útoky majícími za cíl zabíjet.

Ignoruje také rozsáhlá ustanovení mezinárodního práva, která jsou namířená proti financování a páchání teroristických činů, např. RB OSN č. 1373, která zakazuje výslovně jakýkoliv transfer zbraní a jinou podporu Hamasu a dalších teroristických skupin v Gaze. Tento nemorální přístup je výsměchem platnosti univerzálních lidských práv. Srovnávat dodávky zbraní zemi, která brání své obyvatelstvo, před pašováním zbraní pro teroristické skupiny a čelí jejich neustálým výpadům, je nehoráznost non plus ultra.

Navzdory zdání vyváženosti AI provádí jednostrannou kampaň proti Izraeli. Její představitelé aktivně lobbují v britském parlamentu za zrušení licence na vývoz braní do Izraele, ale nesnaží se na druhé straně zabránit pašování zbraní do Gazy z Íránu, Sýrie, Číny a Libye. Ve vztahu k Hamasu pak dělá pravý opak, opakovaně odsuzuje izraelskou námořní blokádu Gazy, usiluje o její ukončení, přestože blokáda existuje právě proto, aby vynucovala zbrojní embargo vůči Hamasu.

Izrael je povinen ručit za pohodu a bezpečí palestinských civilistů v Gaze

Ovšem Hamas podle nevládních organizací není recipročně vyzýván k tomu, aby zajistil bezpečí izraelských civilistů, ani není vyzýván, aby chránil i své vlastní obyvatelstvo, jež žije v blízkosti skladišť zbraní a odpalovacích ramp, které Hamas úmyslně umisťuje do hustě obydlených oblastí. Toto pokrytecké chování, kdy se mlčky přihlíží k utrpení izraelských civilistů a kdy dochází k hromadnému odsuzování, když je Izrael začne chránit, je typické pro desítky dalších nevládních organizací, které jsou většinou podporovány EU, evropskými vládami nebo izraelským New Israel Fund.

Bude někdy nalezen spravedlivý a vyvážený pohled na dění na Blízkém východě? Pokud ne, bude lidstvo jednou čelit expansi militantního islámu, jehož latentního postupu můžeme být svědky už v dnešní době.

Uveřejněno s laskavým svolením autorky.

Autor : 🕔08.03.2014 📕3.437

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Poslední komentáře

 • Štefan Sotak Zaujímavé je, že keď sa hovorí o špiónoch Západu, tak sa o nich píše ako o hrdinoch. A keď sa hovorí o špiónoch Západu, tak sú to zradcovia (Jidášske dolary a podobné frázy).

  Co pudí špiony · 3 days ago

 • Tomáš Koty Kotačka Jenže pak to dopadá tak, že lidi řvou jak byla F-15 skvělý letadlo... a už se nikdo nezmiňuje, že prakticky žádný z těch sestřelů nebyl jen za účasti F-15tek - a že vlastně šlo o kooperaci několika různých strojů.

  F-15A Baz versus MiG-25 - Past jako z učebnice · 1 week ago

 • Radek Novák Pěkně popsáno,akorát mi tam chybí ta bitva v Itálii :-) Docela pozdní koment,ale nikdo to tu ještě nepochválil :D

  Vojenská organizace Slovanů v časně slovanském období · 2 weeks ago

 • 3,14ranha Budiž, slovo svobodné jsem měl napsat s uvozovkami... přesto to jsou volby a o překvapení(z pohledu globálních elit) není nouze (Brexit, D. Trump , polská vláda... ), nic podobného tady za bolševika nebylo ani náhodou ! A když už to umírnění...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Miloš Fabián Článek je dobrý, ale chtělo by to si jej po sobě přečíst a zapracovat na elementární gramatice. Takhle je ostuda publikovat jej na tomhle portálu.

  Regia Aeronautica v severní Africe · 2 weeks ago

 • Radek Novák Tak to máte velmi naivní představu o světě :-) Volby svobodné nejsou,jsou zmanipulované a nahrávají velkým stranám,už jen systémem.NATO po nás nechce žádnou gentlemanskou pomoc,manipuluje s myšlením lidí skrz média a vojákům nabízí různé mise...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Wally Dobrý den,

  Mě by zajímalo kde a jak se mužů přihlásit do kurzu?

  Předem děkuji.

  el_capitan@centrum.cz

  Nudíte se? Jeďte na výcvik SOG Defence!  · 2 weeks ago

 • ABC Pravda. Jenže i kdyby Německo nezaútočilo na Polsko a byl pořád mír, tak by si nás stejně ponechali jako Protetorát a situace z doby březen až srpen 1939 by trvala ještě hodně let a bez války by Mnichov nebyl oduznán. V tom případě by přežití...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • Letusak Na druhou stranu se ani nevedelo, ze Hitler chysta nacistickou svetovladu, vyhlazovaci tabory a vystehovani/vyhlazeni nenemecke populace Evropy. Takhle s odstupem vice jak sedmdesati let s tim vsim, co vime, se to samozrejme posuzuje mnohem snaze.

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • ABC Kdyby Nacisté vyhráli, mohli by si s českým národem dělat, co by chtěli, klidně čtvrtinu povraždit, čtvrtinu poněmčit a zbytek odvézt do Ruska na otrockou práci. A Čecha by už víc nebylo v české zemi! Beneš několikrát hazardoval s osudem...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago