Main Menu
User Menu

10. ponorková divize [1967-1992]

10th Submarine Division

10. ponorková divízia

10-я дивизия подводных лодок (10 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
10. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
10-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.07.1967
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
00.01.1992
Nástupce:
Successor:
10. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1955-13.07.1961 Kamčatská vojnová flotila
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1967-DD.01.1992 Tarja, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1967-22.02.1968 Ganrio, Arkadij Viktorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
22.02.1968-DD.MM.1971 Ganrio, Arkadij Viktorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1971-06.05.1972 Belašjov, Viktor Grigorjevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
06.05.1972-DD.09.1974 Belašjov, Viktor Grigorjevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1974-05.05.1976 Luckij, Anatolij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
05.05.1976-DD.08.1977 Luckij, Anatolij Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1977-25.10.1979 Berzin, Aľfred Semjonovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
25.10.1979-DD.08.1982 Berzin, Aľfred Semjonovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1982-DD.MM.1986 Alkajev, Nikolaj Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1986-30.04.1988 Komaricyn, Anatolij Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
30.04.1986-DD.MM.1989 Komaricyn, Anatolij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1989-30.04.1991 Dorogin, Valerij Fjodorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
30.04.1991-DD.07.1991 Dorogin, Valerij Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1991-DD.01.1992 Butakov, Grigorij Lukič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1967-DD.06.1970 Rjabov, Vilen Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1970-DD.MM.1975 Kapranov, Marat Pavlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1975-DD.MM.1978 Krestovskij, Oleg Andrejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1978-DD.08.1982 Alkajev, Nikolaj Nikolajevič (Kapitan 2-go ranga / Капитан 2-го ранга)
DD.08.1982-DD.MM.1983 Gusev, Alexej Alexejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1983-DD.MM.1989 Valujev, Vladimir Prokofievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1989-DD.01.1992 Kuliš, Viktor Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submariners.ru/news/8401/
https://oosif.ru/1955-g.---10-diviziya-pl-kchvf
https://clubadmiral.ru/?cat=8&subcat=606
URL CZ: https://www.valka.cz/10-ponorkova-divize-1967-1992-t237040#655091Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/10th-Submarine-Division-t237040#655091Version : 0
MOD