Main Menu
User Menu

Kamčatská válečná flotila [1945-1992]

Kamchatka Naval Flotilla

Kamčatská vojnová flotila

Камчатская военная флотилия (КВФ)

     
Název:
Name:
Kamčatská válečná flotila
Originální název:
Original Name:
Камчатская Краснознаменная военная флотилия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Kamčatský obranný rajón
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1992
Nástupce:
Successor:
Kamčatská vojnová flotila
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.12.1945-DD.MM.1947 Tichooceánska flota - 1. formovanie
DD.MM.1947-DD.MM.1953 7. flota
DD.MM.1953-DD.MM.1992 Tichooceánska flota - 2. formovanie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
01.12.1945-DD.07.1946 Bajkov, Ivan Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1946-DD.03.1948 Vinogradov, Nikolaj Ignatievič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.03.1948-11.05.1949 Kručjonych, Arkadij Vasilievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
11.05.1949-DD.11.1951 Kručjonych, Arkadij Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.11.1951-DD.11.1954 Pantelejev, Lev Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.11.1954-08.08.1955 Ščedrin, Grigorij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
08.08.1955-DD.09.1959 Ščedrin, Grigorij Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.09.1959-27.04.1962 Jaroševič, Dmitrij Klimentjevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
27.04.1962-DD.07.1962 Jaroševič, Dmitrij Klimentjevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.07.1962-DD.08.1966 Gončar, Nikolaj Fjodotovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1966-29.05.1970 Jamkovoj, Boris Jefremovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
29.05.1970-DD.02.1971 Jamkovoj, Boris Jefremovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.02.1971-DD.05.1973 Sidorov, Vladimir Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.05.1973-DD.MM.1975 Kapitanec, Ivan Matvejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1975-DD.06.1978 Kapitanec, Ivan Matvejevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.06.1978-19.02.1979 Klitnyj, Nikolaj Gavrilovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
19.02.1979-DD.06.1980 Klitnyj, Nikolaj Gavrilovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.MM.1980-DD.MM.1983 Chvatov, Gennadij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.05.1983-29.10.1984 Komarov, Dmitrij Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
29.10.1984-DD.05.1986 Komarov, Dmitrij Michajlovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.06.1986-DD.MM.1988 Gurinov, Georgij Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1988-DD.12.1989 Gurinov, Georgij Nikolajevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.12.1989-24.10.1991 Šumanin, Jurij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
24.10.1991-DD.MM.1992 Šumanin, Jurij Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.12.1948-DD.10.1949 Kapanadze, Seid Avvakumovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.02.1950-27.01.1951 Pantelejev, Lev Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
27.01.1951-DD.11.1951 Pantelejev, Lev Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1951-03.08.1953 Tomskij, Michail Gavrilovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
03.08.1953-DD.04.1957 Tomskij, Michail Gavrilovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.04.1957-DD.03.1958 Nikoľskij, Nikolaj Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.03.1958-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.02.1968-DD.08.1972 Iľčenko, Jurij Anatolievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1972-DD.04.1976 Klitnyj, Nikolaj Gavrilovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.04.1976-14.02.1978 Komarov, Dmitrij Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
14.02.1978-DD.05.1983 Komarov, Dmitrij Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1984-DD.MM.1985 Gurinov, Georgij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1985-DD.MM.1986 Gurinov, Georgij Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.05.1986-DD.12.1989 Šumanin, Jurij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1989-DD.MM.1992 Kulak, Michail Georgijevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1955-13.07.1961 10. ponorková divize
DD.07.1955-13.07.1961 10. ponorková divize
DD.07.1961-28.11.1973 15. ponorková eskadra

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
30.04.1975 Rad červenej zástavy
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Lur'je, V.M.: Admiraly i generali Vojenno-morskovo Flota SSSR:1946-1960, Moskva, Kučkovo pole 2007, ISBN 978-5-9950-0009-9, (Лурье В. М. - Адмиралы и генералы Военно-морского флота СССР: 1946-1960)
https://www.navy.su/daybyday/december/01/index.htm
oosif.ru
URL CZ: https://www.valka.cz/Kamcatska-valecna-flotila-1945-1992-t232094#643279Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Kamchatka-Naval-Flotilla-t232094#643279Version : 0
MOD