Main Menu
User Menu

2. ponorková flotila [1973-1991]

2nd Submarine Flotilla

2-я флотилия подводных лодок (2 ФлПЛ)

     
Název:
Name:
2. ponorková flotila
Originální název:
Original Name:
2-я Краснознаменная флотилия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.11.1973
Předchůdce:
Predecessor:
15. ponorková eskadra
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
2. ponorková flotila
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.11.1973-31.12.1991 Tichooceánska flota
Dislokace:
Deployed:
DD.11.1973-31.12.1991 Viljučinsk, ? /

Velitel:
Commander:
28.11.1973-DD.09.1974 Spiridonov, Emiľ Nikolajevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
00.09.1974-13.02.1976 Gromov, Boris Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
13.02.1976-DD.08.1979 Gromov, Boris Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.MM.1979-07.05.1980 Pavlov, Anatolij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
07.05.1980-DD.10.1983 Pavlov, Anatolij Ivanovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.10.1983-DD.11.1987 Baltin, Eduard Dmitrijevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.11.1987-DD.12.1988 Jerjoměnko, Anatolij Pavlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1988-31.12.1991 Falejev, Oleg Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.11.1973-DD.06.1975 Chanin, Nikolaj Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1975-DD.08.1982 Avdochin, Gennadij Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1982-DD.07.1985 Jerofejev, Oleg Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1985-DD.11.1987 Jerjoměnko, Anatolij Pavlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.11.1987-DD.11.1991 ?, ? ( )
DD.11.1991-31.12.1991 Kudrjašov, Konstantin Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.11.1973-31.12.1991 10. ponorková divize - 2. formování
DD.11.1973-31.12.1991 25. ponorková divize
DD.11.1973-31.12.1991 45. ponorková divize
DD.11.1973-31.12.1991 8. ponorková divize - 2. formování
DD.MM.1988-31.12.1991 42. ponorková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:

Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.xn---446-k5d.xn--p1ai/2flpl.php
URL : https://www.valka.cz/2-ponorkova-flotila-1973-1991-t101921#368040Verze : 0
MOD