Main Menu
User Menu

25. armáda [1944-1945]

25th Army / 25. Armee

     
Název:
Name:
25. armáda
Originální název:
Original Name:
25. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.04.1945
Nástupce:
Successor:
Pevnost Holandsko
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1944-07.04.1945 Skupina Armád H
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
10.11.1944-29.01.1945 Christiansen, Friedrich (General der Flieger)
29.01.1945-21.03.1945 Blumentritt, Günther (General der Infanterie)
21.03.1945-30.03.1945 Blaskowitz, Johannes (Generaloberst)
30.03.1945-07.04.1945 Kleffel, Philipp (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.11.1944-07.04.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 533
DD.12.1944-07.04.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 322
DD.01.1945-08.05.1945 XXX. armádní sbor ke zvláštnímu použití
DD.04.1945-07.04.1945 Divize ke zvláštnímu použití 617

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 25 (AOK 25)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/25-armada-1944-1945-t9719#414218Verze : 0
MOD