Main Menu
User Menu

20. horská armáda [1942-1945]

20th Mountain Army / 20. Gebirgs-Armee

     
Název:
Name:
20. horská armáda
Originální název:
Original Name:
20. Gebirgs-Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Armáda Laponsko
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1942-08.05.1945 Hlavní velitelství pozemního vojska
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? /

Velitel:
Commander:
22.06.1942-25.06.1944 Dietl, Eduard (Generaloberst)
25.06.1944-21.01.1945 Rendulic, Lothar (Generaloberst)
21.01.1945-08.05.1945 Böhme, Franz (General der Gebirgstruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.06.1942-01.03.1944 Jodl, Ferdinand (Generalleutnant)
01.03.1944-08.05.1945 Hölter, Hermann (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1942-10.11.1942 Horský armádní sbor Norsko
22.06.1942-08.05.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 525
22.06.1942-08.05.1945 XXXVI. horský armádní sbor
DD.07.1942-DD.02.1945 XVIII. horský armádní sbor
10.11.1942-25.11.1944 XIX. horský armádní sbor
30.05.1944-08.05.1945 Granátnická brigáda 193
30.05.1944-08.05.1945 Granátnická brigáda 388
DD.06.1944-08.05.1945 Granátnická brigáda 503
25.11.1944-08.05.1945 Armádní oddíl Narvik
DD.11.1944-DD.03.1945 LXXI. armádní sbor
18.12.1944-08.05.1945 LXX. armádní sbor
DD.12.1944-DD.01.1945 6. horská divize SS Nord
01.01.1945-08.05.1945 XXXIII. armádní sbor
30.01.1945-DD.04.1945 Divize ke zvláštnímu použití 613
DD.04.1945-08.05.1945 7. horská divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Gebirgs-Armeeoberkommando 20
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
https://www.axishistory.com/
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/20-horska-armada-1942-1945-t9695#421012Verze : 0
MOD
20. Gebirgs-Armee
URL : https://www.valka.cz/20-horska-armada-1942-1945-t9695#29566Verze : 0
MOD