Main Menu
User Menu

Zacatecas

Zacatecas (MX-ZAC)

     
Název:
Name:
Zacatecas
Originální název:
Original Name:
Zacatecas
Další názvy:
Other Names:
hist. - Minas de los Zacatecas
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
22°46'47.93"N 102°36'10.37"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municiapl Zacatecas, Benito Juárez (San Cayetano), El Orito, Cieneguillas, Las Chilitas, La Escondida, García de la Cadena (El Visitador), González Ortega (Machines), El Maguey, La Pimienta, Rancho Nuevo, Francisco I. Madero, Calerilla de Tula, Los Negros, Miguel Hidalgo (San Miguel), Nueva Australia (El Coruco), La Soledad, El Molino, Huerta de Picones, La Reforma (San Blas), La Aurora, Boquillas, El Bote, La Conformidad, La Higuera, La Ladrillera, Ojo de Agua de Meléndrez, Los Varela, Buenavista, Tortugas, Chilitas,
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8.9.1546
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Palác Mala Noche
Vládny palác
Budova Casa de la Moneda
Historické centrum
Katedrála Zacatecas
Ex konvent San Francisco
Chrám San Augustín
Chrámy Santo Domingo de Guzmán a Nuestra Senora de Fátima
Divadlo Fernando Calderón
Miesto býčích zápasov San Pedro
Alameda Trinidad García de la Cadena
Baňa "El Edén"
Kaplnka Nuestra Senora del Patrocinio
Muzea:
Museums:
Múzeum Pedro Coronel
Múzeum Rafael Coronel
Múzeum abstraktného umenia Manuela Felguéreza
Biskupská galéria
Múzeum obsadenia Zacatecas
Múzeum Zacatecas
Múzeum Guadalupe
Univerzitné múzeum vied
Múzeum histórie prírody
Osobnosti:
Personalities:
José María Árbol y Bonilla
Mario Arellano Zajur
Juan Ignacio María Castorena Ursúa Goyeneche y Villarreal
José Castro Villagrana
Rafael Coronel Arroyo
José María Cos y Pérez
Francisco de Lamadrid
Pedro Letechipía
Diego Martínez de Hurdaide
Úrsulo García Arizmendi
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto štátu Zacatecas
Roku 1914 sa tu odohrala dôležitá bitva Mexickej revolúcie
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_zac
URL : https://www.valka.cz/Zacatecas-t95535#356250Verze : 0
MOD