Main Menu
User Menu

XII. letecký sbor [1941-1943]

XII Air Corps / XII. Fliegerkorps

     
Název:
Name:
XII. letecký sbor
Originální název:
Original Name:
XII. Fliegerkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
1. noční stíhací divize
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1943
Nástupce:
Successor:
I. stíhací sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1941-15.09.1943 Velitelství letectva Střed
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Zeist

Velitel:
Commander:
09.08.1941-15.09.1943 Kammhuber, Josef (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.04.1941-DD.05.1942 Noční stíhací eskadra 4
01.08.1941-31.07.1942 Divize protiletadlových světlometů 1
01.08.1941-31.07.1942 Divize protiletadlových světlometů 2
DD.10.1942-DD.09.1943 2. stíhací divize
DD.10.1942-DD.09.1943 3. stíhací divize
DD.10.1942-DD.09.1943 4. stíhací divize
DD.06.1943-DD.09.1943 5. stíhací divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. stíhací divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stíhací velitelství Jižní Německo
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stíhací velitelství Střední Německo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/hq/xiifk.htm
URL : https://www.valka.cz/XII-letecky-sbor-1941-1943-t9361#423231Verze : 0
MOD