Main Menu
User Menu

Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky [1993-1997]

Air Force and Air Defence Staff of the Army of the Czech Republic

     
Název:
Name:
Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky
Originální název:
Original Name:
Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1993
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva a protivzdušné obrany
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1997
Nástupce:
Successor:
Velitelství vzdušných sil
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1993-30.06.1997 Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.11.1993-30.06.1997 Praha, ?
Velitel:
Commander:
01.11.1993-30.06.1997 Štrůbl, Pavel (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1993-01.03.1994 2. divize protivzdušné obrany
01.01.1993-01.03.1994 3. divize protivzdušné obrany
01.11.1993-31.12.1993 3. dopravní letecký pluk MNO
01.11.1993-30.06.1997 3. sbor taktického letectva
01.11.1993-30.06.1997 4. sbor protivzdušné obrany
01.11.1993-31.12.1993 61. prapor letištního a radiotechnického zabezpečení
01.11.1993-30.06.1997 Povětrnostní ústředí
01.11.1993-01.10.1994 Středisko řízení letového provozu
01.01.1994-30.06.1994 36. smíšený dopravní letecký pluk
01.01.1994-30.06.1994 6. letecká základna
01.01.1994-30.06.1994 6. smíšený dopravní letecký pluk
01.07.1994-30.06.1997 6. základna dopravního letectva
01.10.1994-30.06.1997 Řízení letového provozu Armády České republiky

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Stab-letectva-a-protivzdusne-obrany-Armady-Ceske-republiky-1993-1997-t93482#454310Verze : 0
MOD
Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky


Zřízení: 01.11.1993
Předchůdce: Velitelství letectva a protivzdušné obrany Praha


Dislokace: Praha


Nadřízený stupeň: Generální štáb Armády České republiky


Velitel - Inspektor letectva a protivzdušné obrany: (LaPVO)
(01.07.1993-30.06.1997) Štrůbl, Pavel (plukovník gšt. / generálmajor Ing.)


Organizace štábu LaPVO:
- Odbor organizační a plánovací:
náčelník a zástupce Inspektora: Hudec, Jaroslav (plukovník)
- Odbor letectva:
náčelník a zástupce Inspektora: Padělek, František (plukovník gšt. Ing.)
- Odbor protivzdušné obrany:
náčelník a zástupce Inspektora: Novák, Vladimír (plukovník)


Podřízené jednotky:
01.11.1993-30.06.1997 Velitelství 3. sboru taktického letectva (3. s TL) Hradec Králové
01.11.1993-30.06.1997 Velitelství 4. sboru protivzdušné obrany (4. s PVO) Stará Boleslav
01.11.1993-31.12.1993 3. dopravní letecký pluk MNO (3. dlp ) Kbely
01.01.1994-30.06.1994 36. smíšený dopravní letecký pluk Pardubice
01.01.1994-30.06.1994 6. smíšený dopravní letecký pluk (6. smdlp) Kbely
01.07.1994-30.06.1997 6. základna dopravního letectva (6. z DL) Kbely
01.03.1994-31.12.1994 Letecké středisko inspektora L a PVO AČR / Letecké zkušební středisko ("stresová letka") Čáslav
01.01.1995-30.06.1997 Letecký zkušební odbor (LZO) Praha a Čáslav
01.01.1994-30.06.1997 Řízení letového provozu (ŘLP AČR) Praha-Ruzyně
01.01.1994-30.06.1997 Povětrnostní ústředí Praha-Ruzyně


Zrušení: 30.06.1997
Nástupce: od 01.07.1997 Vzdušné síly AČR


Zdroj: www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Stab-letectva-a-protivzdusne-obrany-Armady-Ceske-republiky-1993-1997-t93482#350035Verze : 0