Main Menu
User Menu

3. sbor taktického letectva [1993-1997]

3rd Tactical Air Force Corps

     
Název:
Name:
3. sbor taktického letectva
Originální název:
Original Name:
3. sbor taktického letectva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1993
Předchůdce:
Predecessor:
1. smíšený letecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1997
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1993-30.06.1997 Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.11.1993-30.06.1997 Hradec Králové, ?
Velitel:
Commander:
01.11.1993-30.04.1997 Klíma, Ladislav (Generálmajor)
01.05.1997-30.06.1997 Klíma, Ladislav (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1993-31.10.1994 1. letecký školní pluk
01.11.1993-31.12.1994 11. vrtulníkový pluk
01.11.1993-31.12.1994 111. prapor letištního a radiotechnického zabezpečení
01.11.1993-31.03.1994 20. letecká základna
01.11.1993-31.03.1994 20. stíhací bombardovací letecký pluk
01.11.1993-31.12.1994 28. letecká základna
01.11.1993-31.12.1994 28. stíhací bombardovací letecký pluk
01.11.1993-31.12.1994 30. bitevní letecký pluk
01.11.1993-31.10.1994 30. letecká základna
01.11.1993-31.12.1994 35. letecká základna
01.11.1993-20.12.1993 44. prapor oprav techniky
01.11.1993-31.12.1994 51. prapor letištního a radiotechnického zabezpečení
01.11.1993-31.12.1994 51. vrtulníkový pluk
01.11.1993-31.12.1994 Výcvikové středisko radiotechnického zabezpečení letectva
01.04.1994-30.06.1997 32. základna taktického letectva
01.05.1994-01.08.1995 3. letka bezpilotních průzkumných prostředků
01.11.1994-30.06.1997 34. základna školního letectva
01.01.1995-30.06.1997 33. základna vrtulníkového letectva
DD.MM.RRRR-30.04.1994 104. letka bezpilotních průzkumných prostředků

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/3-sbor-taktickeho-letectva-1993-1997-t47952#455938Verze : 0
MOD
.
URL : https://www.valka.cz/3-sbor-taktickeho-letectva-1993-1997-t47952#456113Verze : 0
MOD
Velitelství 3. sboru taktického letectva Hradec Králové


Vznik: 01.11.1993
Předchůdce: Velitelství 1. smíšeného leteckého sboru


Dislokace: Hradec Králové


Nařízené velitelství: Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky


Velitel: Klíma, Ladislav (generálmajor/generálporučík, Ing.)


Podřízené součásti a jednotky:
- 3. provozní prapor (3. provpr) Hradec Králové
- 3. spojovací brigáda (3. spojb) Hradec Králové
***
01.11.1993-31.12.1994 1. letecký školní pluk (1. lšp) Přerov
01.11.1993-31.12.1994 35. letecká základna (35 LZ) Přerov
01.11.1993-31.12.1994 28. stíhací bombardovací letecký pluk (28. sbolp) Čáslav
01.11.1993-31.12.1994 28. letecká základna (28. LZ) Čáslav
01.11.1993-31.12.1994 30. bitevní letecký pluk (30. bilp) Pardubice
01.11.1993-31.12.1994 30. letecká základna (30. LZ) Pardubice
01.11.1993-31.03.1994 20. stíhací bombardovací letecký pluk (20. sbolp) Náměšť nad Oslavou
01.11.1993-31.03.1994 20. letecká základna (20. LZ) Náměšť nad Oslavou
01.04.1994-30.06.1997 32. základna taktického letectva (32. z TL) Náměšť nad Oslavou
01.11.1993-30.11.1994 11. vrtulníkový pluk (11. vrp) Líně
01.11.1993-30.11.1994 111. prapor letištního a RTZ (111. prlartz) Líně
01.11.1993-30.11.1994 51. vrtulníkový pluk (51. vrp) Prostějov
01.11.1993-30.11.1994 51. prapor letištního a RTZ (51. prlartz) Prostějov
01.12.1994-30.06.1997 33. základna vrtulníkového letectva (33. z VrL) Přerov
01.11.1994-30.06.1997 34. základna školního letectva (34. z ŠL) Pardubice
01.11.1993-30.04.1994 104. letka bezpilotních průzkumných prostředků (3. ltbpzp) Písek
01.05.1994-01.08.1995 3. letka bezpilotních průzkumných prostředků (3. ltbpzp) Písek - Krašovice
- Školící a výcvikové centrum letectva (ŠVC) Přerov
- Letecké středisko záchranné služby (LStřZS) Líně
- Letištní správa Líně
- Letištní správa Bechyně
- Letištní správa Hradec Králové
- Letištní správa Brno
- Letištní správa Mošnov


Zánik: 30.06.1997
Nástupce: 01.07.1997 včleněn do Vzdušných sil AČR


Zdroj: Československé letectvo a PVO
č.1/1995; Operační oddělení štábu letectva a PVO
URL : https://www.valka.cz/3-sbor-taktickeho-letectva-1993-1997-t47952#350119Verze : 0
Přikládám kopii org. změn z měsíčníku letectva a protivzdušné obrany
"České letectvo a PVO" r. 1994 č. 1 a r.1995 č. 1
URL : https://www.valka.cz/3-sbor-taktickeho-letectva-1993-1997-t47952#457283Verze : 0