Main Menu
User Menu

Povětrnostní ústředí [1993-2003]

Weather Centre

     
Název:
Name:
Povětrnostní ústředí
Originální název:
Original Name:
Povětrnostní ústředí
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1993
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní povětrnostní ústředí
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.2003
Nástupce:
Successor:
Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1993-31.10.1993 Velitelství Letectva a protivzdušné obrany
01.11.1993-30.06.1997 Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky
01.07.1997-31.03.2003 Velitelství vzdušných sil Armády České republiky
01.04.2003-30.06.2003 Vojenské zpravodajské služby GŠ AČR (Sekce J/2)
Dislokace:
Deployed:
01.06.1993-DD.MM.1994 Praha-Karlín, Kasárny Jana Žižky z Trocnova
DD.MM.1994-30.06.2003 Praha-Ruzyně, Kasárny 17. listopadu

Velitel:
Commander:
01.06.1993-DD.MM.1997 Babák, František (Podplukovník)
DD.MM.1997-DD.MM.2000 Gregar, František (Podplukovník)
DD.MM.2000-30.06.2003 Šrámek, Jiří (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Flajšman, Miroslav; Štekl, Josef CSc.: Hydrometeorologická služba AČR v období 1918-2009; Ministerstvo obrany ČR-PIC MO 2009
www.valka.cz (Dav)
URL : https://www.valka.cz/Povetrnostni-ustredi-1993-2003-t94584#607638Verze : 3
Povětrnostní ústředí


Zřízení: 01.06.1993
Předchůdce: Hlavní povětrnostní ústředí


Dislokace:
01.06.1993-DD.MM.1994 Praha-Karlín ( Kasárny Jana Žižky z Trocnova )
DD.MM.1994-30.06.2003 Praha-Ruzyně ( Kasárny 17. listopadu )


Nadřízené velitelství:
01.06.1993-31.10.1993 Letectva a protivzdušné obrany
01.11.1993-30.06.1997 Štáb letectva a protivzdušné obrany
01.07.1997-31.03.2003 Vzdušné síly AČR
01.04.2003-30.06.2003 Vojenské zpravodajské služby GŠ AČR (Sekce J/2)


Velitel:


Zrušení: 30.06.2003
Nástupce: Odbor hydrometeorologického zabezpečení - Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad (VGHMÚř)



Zdroj: Flajšman, Miroslav; Štekl, Josef CSc.: Hydrometeorologická služba AČR v období 1918-2009; Ministerstvo obrany ČR-PIC MO 2009
URL : https://www.valka.cz/Povetrnostni-ustredi-1993-2003-t94584#353659Verze : 0
Velitelé :
1993-1997 Ing. František Babák (podplukovník)
1997-2000 Ing. František Gregar (podplukovník)
2000-30.06.2003 Ing. Jiří Šrámek (plukovník gšt.)


Zdroj: archiv autora
URL : https://www.valka.cz/Povetrnostni-ustredi-1993-2003-t94584#353687Verze : 0
Diskuse
U nástupce se to MO v názvu neuvádí Smile pokud se nepletu tak se častěji používá AČR.


Jinak z hlediska nástupnictví, je lepší uvádět přímo Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad, protože Odbor hydrometeorologického zabezpečení není jediným odborem tohoto úřadu, který vznikl sloučením Povětrnostního ústředí a Vojenského geografického ústavu.
URL : https://www.valka.cz/Povetrnostni-ustredi-1993-2003-t94584#353688Verze : 0