Main Menu
User Menu

Velitelství leteckých základen 3. oblasti [1946-1947]

Air Base Command of 3rd Area

     
Název:
Name:
Velitelství leteckých základen 3. oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství leteckých základen 3. oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.01.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1947
Nástupce:
Successor:
II. letecký okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.01.1946-01.08.1947 Velitelství letectva 3. oblasti
Dislokace:
Deployed:
02.01.1946-01.08.1947 Brno, kasárny /

Velitel:
Commander:
02.01.1946-01.08.1947 Kolář, Jan (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.01.1946-01.08.1947
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.01.1946-15.01.1946 Letištní peruť Brno
02.01.1946-15.01.1946 Letištní peruť Přerov
16.01.1946-14.03.1946 Letecká peruť 3
16.01.1946-14.03.1946 Letištní správa Brno
16.01.1946-01.08.1946 Letištní správa Přerov
14.03.1946-01.08.1947 Letecká základna 3
01.08.1946-01.08.1947 Letecká základna 11

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
02.01.1946-01.08.1947 VÚ 8926 Brno
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Praha, Ares - Deus 2000.
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950. Sv. 1. Cheb, Svět křídel 2005.
Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli. Cheb, Svět křídel 2008.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-leteckych-zakladen-3-oblasti-1946-1947-t92621#419842Verze : 0
MOD