Main Menu
User Menu

Německá říše [1933-1943]

German Reich

Deutsches Reich

Německá říše (3. říše)


(Založeno během linkování)




Ozbrojené sily
URL : https://www.valka.cz/Nemecka-rise-1933-1943-t89974#336148Verze : 0
MOD
Státní útvary Datum Událost


18.3.1869 Narodil se generál pěchoty Wilhelm Adolf Reinhard


20.3.1869 Narodil se Generálmajor Gilbert von Hamilton


20.1.1871 Narodil se Generálporučík Erich von Botzheim (velitel zajateckého tábora Oflag IV B)

24.7.1872 Narodil se generálmajor Theodor Michelis


4.4.1873 Narodil se Generálmajor Wilhelm Lindemann (velitel: Vyšší polní velitelství 671)


25.12.1873 Narodil se Generálporučík Nikolaus Schemmel (velitel zajateckého tábora Oflag VII B)



10.8.1875 Narodil se generálmajor Philipp Hinkelbein



26.8.1876 Narodil se generálporučík Jesko von Puttkamer (velitel: Vojenský výcvikový prostor Döberitz)


2.9.1876 Narodil se generálporučík Ivo von Trotha (velitel: 432. divize zvláštního urření)




6.12.1876 Narodil se generál jezdectva Curt Ludwig von Gienanth


28.5.1877 Narodil se Generálmajor Heinrich Erler (velitel zajateckých táborů ve Vojenské správní oblasti III)


15.6.1877 Narodil se generálporučík Ernst Hamel


18.3.1878 Narodil se Generálporučík Arthur Boltze (velitel: Divize č. 154)

20.3.1881 Narodil se Generálmajor Hermann Zeitz


2.1.1882 Narodil se admirál Walter Gladisch


26.2.1882 Narodil se generál delostřelectva Walther Lucht (Držiteľ Rytierskeho kríža s Dubovými ratolesťami.)



4.4.1882 Narodil se Generálporučík Emil Kern (ženijní náčelník 4. armády)


29.5.1882 Narodil se generál delostřelectva Otto Grün




23.2.1883 Narodil se generál ženijních jednotek Walter Kuntze (veliteľ XXIV. armádneho zboru)


13.3.1883 Narodil se kontradmirál Reinhold Knobloch


28.11.1883 Narodil se generálmajor Hans von Hanstein


18.3.1884 Narodil se námořní kapitán Max Fink (velitel: Velitelství námořní obrany Normandie)


14.7.1884 Narodil se generálmajor Wilhelm Heider




7.2.1885 Narodil se generál polní maršál Hugo Sperrle (veliteľ 3. leteckej armády)


25.3.1885 Narodil se generál zdravotnictva (Generaloberststabsarzt) Siegfried Adolf Handloser (náčelník zdravotnické služby Wehrmachtu)


26.3.1885 Narodil se generál tankových jednotek Friedrich Kirchner (Veliteľ LVII. tankového zboru)

27.3.1885 Narodil se generálporučík Otto Lancelle (velitel: 121. pěší divize)


26.1.1886 Narodil se generálmajor Otto von Goeldel (velitel: Polní velitelství 1038)


18.3.1886 Narodil se viceadmirál Lothar von Arnauld de la Periére (velitel, Velitelství námořnictva Bretaň)


18.3.1886 Narodil se Generálporučík Philipp Linn (Inspektor ženijních jednotek)


26.3.1886 Narodil se generálporučík Ernst Otto (velitel: Pevnostní ženijní velitelství VIII)


18.3.1887 Narodil se Generálmajor Paul von Mayer



23.3.1887 Narodil se generálmajor Wilhelm von Henning (velitel: Vojenský výcvikový prostor Oxböl, Dánsko)


25.3.1887 Narodil se generálporučík Willibald Spang (veliteľ 15. poľnej leteckej divízie.)


25.3.1887 Narodil se generálmajor Hans Busch


27.3.1887 Narodil se generál delostřelectva Johann Sinnhuber (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


14.12.1887 Narodil se generál admirál Otto Schniewind (veliteľ Námornej bojovej skupiny Sever)


1.1.1888 Narodil se Generálporučík Franz Karl (velitel: 263. pěší divize
)



8.2.1888 Narodil se generálmajor Josef Heimbach


10.3.1888 Narodil se námořní kapitán Anselm Lautenschlager (velitel: 4. zajišťovací divize)


18.3.1888 Narodil se admirál Otto von Schrader


18.3.1888 Narodil se plukovník Ernst Kühl (veliteľ 5. leteckej divízie)


18.3.1888 Narodil se generál letectva Alfred Mahnke (veliteľ Leteckej oblasti XXVIII, Miláno)


26.3.1888 Narodil se generálporučík Günther Niedenführ (vojenský přidělenec v Argentině)


27.3.1888 Narodil se generál pěchoty Max von Viebahn (veliteľ 34. pešej divízie)




27.4.1888 Narodil se generál letectva Alexander Andrae (veliteľ pevnosti Kréta)


24.8.1888 Narodil se generálporučík Heinrich Thym (veliteľ 4. brigády protilietadlového delostrelectva)


17.9.1888 Narodil se generál pěchoty Erich Heinrich Philipp Karl Albert Reinhard Clößner (veliteľ 25. pešej divízie
)


19.12.1888 Narodil se Generálmajor Theodor Fischer (velitel: 327. pěší divize)


1.1.1889 Narodil se generálporučík Johann Theodor von Ravenstein (velitel: 21. tanková divize)

20.3.1889 Narodil se Generálporučík Eugen Oberhäußer (Náčelník spojovacích jednotek Hlavního velitelství Západ)


27.3.1889 Narodil se generál dělostřelectva Kurt Herzog (veliteľ XXXVIII. armádneho zboru)


27.5.1889 Narodil se generál jezdectva Erik Hansen (Držiteľ Rytierskeho kríža.)

29.8.1889 Narodil se brigádní generál in memoriam Karel Dubovský


2.3.1890 Narodil se generálporučík Karl Bülowius (Náčelník štábu Nemecko-talianskej tankovej armády.)

26.3.1890 Narodil se generálmajor Harry von Arnim (velitel: 479. pěší pluk)



17.7.1890 Narodil se generál letectva Karl Barlen


8.9.1890 Narodil se generál pěchoty Karl Weisenberger (veliteľ LIII. armádneho zboru)




6.11.1890 Narodil se generálporučík Hans Henrich Sixt von Armin (náčelník štábu 5. armády)


3.1.1891 Narodil se generálporučík Ernst Krüger


27.3.1891 Narodil se SS-Gruppenführer a generálporučík policie Kurt Göhrum (Vyšší vedoucí policie v Berlíně)


14.7.1891 Narodil se kontradmirál Walter Steiner


13.8.1891 Narodil se fregatný kapitán Friedrich Wunderlich (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


26.1.1892 Narodil se Generálporučík Helmuth Castorf (velitel: 329. pěší divize)


6.2.1892 Narodil se generál dělostřelectva Maximilian Fretter-Pico (veliteľ XXX. armádneho zboru)

20.3.1892 Narodil se generál tankových jednotek Ludwig Crüwell (veliteľ 11. tankovej divízie
)


23.3.1892 Narodil se generál tankových jednotek Ulrich Kleemann (veliteľ útočnej divízie Rhodos)


23.3.1892 Narodil se generál tankových jednotek Walter Krüger (veliteľ LVIII. tankového zboru)


23.3.1892 Narodil se plukovník Paul Adam (velitel: 158. granátnický pluk)


23.3.1892 Narodil se generálmajor Heinrich von Nordheim (velitel: Dělostřelecké velitelství 125)


25.3.1892 Narodil se generál pěchoty Eugen Felix Schwalbe (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


25.3.1892 Narodil se generálmajor Paul Herrmann (velitel pevnosti Kolberg)


25.3.1892 Narodil se SS-Standartenführer Paul Nostitz (velitel: Výcvikový prostor SS Heidelager)


27.3.1892 Narodil se generál pěchoty Friedrich August Schack (velitel XXXII. armádního sboru)




28.8.1892 Narodil se generálmajor Hubert Hartog




17.1.1893 Narodil se generálmajor Hans-Jochen von Arnim


25.2.1893 Narodil se generálmajor Wolfgang von Gronau

20.3.1893 Narodil se rytmistr Karl Bolle (poslední velitel Jasta 2)


23.3.1893 Narodil se plukovník Andreas von Aulock (veliteľ 79. pešej divízie)


26.3.1893 Narodil se plukovník Josef Elbl (držitel Rytířského kříže)


25.5.1893 Narodil se Generálmajor Josef Krieger (velitel: 325. zajišťovací divize
)


1.6.1893 Narodil se generálmajor Gerhard Jordan



3.11.1893 Narodil se Generálmajor Karl Jackwerth


25.11.1893 Narodil se generálmajor Werner Kampfhenkel (velitel: Dělostřelecké velitelství 121
)


18.3.1894 Narodil se Generálmajor Kurt Haseloff (velitel: 5. brigáda tankových granátníků)

20.3.1894 Narodil se generál dělostřelectva Siegfried Paul Leonhard Thomaschki (veliteľ X. armádneho zboru)

20.3.1894 Narodil se generálmajor Robert Krauß

20.3.1894 Narodil se námořní kapitán Hans Wilhelm Langsdorff (velitel: kapesní bitevní loď Admiral Graf Spee)


23.3.1894 Narodil se generálmajor Ludwig Krug (velitel: 716. pěší divize)


25.3.1894 Narodil se kontradmirál Günther Horstmann (velitel: 5. zajišťovací divize)


30.3.1894 Narodil se generálporučík Karl Ludwig Rhein (velitel: 331. pěší divize)


30.3.1894 Narodil se plukovník Karl Rhein (velitel: 439. pěší pluk)




16.4.1894 Narodil se generál horských jednotek Friedrich Jobst Volckamer von Kirchensittenbach (veliteľ L. armádneho zboru
)

1.5.1894 Narodil se generálmajor Bruno Hippler (velitel: 329. pěší divize)


1.5.1894 Narodil se generálmajor Wolfgang Schulte-Tigges (Vyšší spojovací důstojník Skupiny armád B)


17.7.1894 Narodil se Generálmajor Alfred Hyden (velitel: 680. pěší pluk)


3.11.1894 Narodil se generál letectva Ulrich Kessler (náčelník štábu Leteckej armády 1)


15.11.1894 Narodil se generálporučík Hans-Günther von Rost (velitel: 3.divize tankových granátníků
)


20.12.1894 Narodil se generálmajor Kaspar Völker (velitel: 69. pěší divize)


4.2.1895 Narodil se SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS a polície Hanns-Albin Rauter


15.2.1895 Narodil se generálporučík Egbert Picker (velitel: 3.horská divize)


25.3.1895 Narodil se generálmajor Ernst Weber


27.3.1895 Narodil se generál pěchoty Erich Abraham (velitel LXIII. armádního sboru)




3.4.1895 Narodil se kontradmirál Erich Müller


31.5.1895 Narodil se SS-Oberführer Ernst-Albrecht Hildebrandt (Policejní prezident v Dessau
)


9.6.1895 Narodil se generálporučík Clemens Betzel (veliteľ 4. tankovej divízie)


25.9.1895 Narodil se generálmajor Friedrich-Wilhelm Deutsch (Padol v boji.)


10.10.1895 Narodil se Generálporučík Friedrich Hofmann (velitel: 9. pěší divize
)


27.10.1895 Narodil se generálporučík Walter Kathmann (veliteľ 5. divízie protilietadlového delostrelectva)


25.3.1896 Narodil se generálmajor Max Ulich (velitel: 212. divize lidových granátníků)


25.3.1896 Narodil se generálmajor Alexander Möckel (velitel: 16.divize lidových granátníků)


25.3.1896 Narodil se generálmajor Hubert Strohmaier (velitel: 94. dělostřelecký pluk)


26.3.1896 Narodil se plukovník Rudolf Gerhardt (velitel: Tanková instrukční divize)



4.4.1896 Narodil se major Erwein von Thun und Hohenstein (velitel: Skupina Abwehru 218 Edelweiß)



15.4.1896 Narodil se generálporučík Wilhelm Kohler (velitel: 282. pěší divize
)


26.5.1896 Narodil se SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS Karl-Maria Demelhuber (veliteľ XII. armádny zbor SS
)


21.7.1896 Narodil se generálporučík Joachim-Friedrich Huth (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


17.8.1896 Narodil se generál pechoty Arthur Kullmer (veliteľ XLIII. armádneho zboru)


22.10.1896 Narodil se generálmajor Georg Koßmala (veliteľ 344. pešej divízie)


20.11.1896 Narodil se Generálporučík Eugen-Heinrich Bleyer (velitel: 258. pěší divize
)


30.1.1897 Narodil se generálmajor Nikolaus Wolfgang Maier


23.3.1897 Narodil se generálmajor Heinz Fiebig (velitel: 84. pěší divize)


26.3.1897 Narodil se generálmajor Josef Rupprecht (zemřel v sovětském zajetí)


2.8.1897 Narodil se SS-Standartenführer Karl-Otto Koch (velitel koncentračních táborů: Sachsenhausen, Esterwegen, Buchenwald a Majdanek)


1.10.1897 Narodil se Generálmajor Rudolf Goltzsch (velitel: 290. pěší divize)


1.10.1897 Narodil se SS-Standartenführer Walter Zimmermann (velitel: 33. granátnická divize SS Charlemagne (francouzská č.1))



23.3.1898 Narodil se kontradmirál Wolff-Ehrenreich von Arnswaldt (náčelník štábu Inspekce námořního dělostřelectva)


23.3.1898 Narodil se kontradmirál Erich Bey (Veliteľ 4. flotily torpédoborcov.)


26.3.1898 Narodil se kontradmirál Conrad Engelhardt

28.4.1898 Narodil se Generálmajor Günther Leopold (velitel: 368. pěší pluk)


18.5.1898 Narodil se generálmajor Hermann Harrendorf (velitel: 96. pěší divize)


13.6.1898 Narodil se SS-Standartenführer Arthur Rödl (velitel: Oddíl útočných děl SS 5)




10.11.1898 Narodil se viceadmirál Martin Baltzer


30.12.1898 Narodil se generálmajor Siegfried von Waldenburg (náčelník štábu XII. armádneho zboru)




5.4.1899 Narodil se Generálporučík Curt Siewert (velitel: 58. pěší divize)


12.3.1900 Narodil se Kontradmirál Otto Schulz (Námořní velitel Krymu)


11.6.1900 Narodil se plukovník Fritz Beigel (velitel Tankového ženijního praporu 39)

10.10.1900 Narodil se SS-Brigadeführer a Generálmajor policie Franz Walter Stahlecker (velitel: Einsatzgruppe A)


14.1.1901 Narodil se SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní-SS Hinrich Schuldt (veliteľ Brigády SS " Schuldt")


25.3.1901 Narodil se SS-Obergruppenführer Friedrich Alpers (Ministr lesního hospodářství
)


9.12.1901 Narodil se generálmajor Ernst Klasing (Vrchní ubytovatel Skupiny armád Jih)


18.3.1902 Narodil se generál jezdectva Siegfried Westphal (veliteľ 164. ľahkej divízie Afrika)


31.3.1902 Narodil se major Leopold Bartl (Držiteľ Rytierskeho kríža.)




3.4.1902 Narodil se Generálmajor Reinhard Gehlen (náčelník oddělení Cizí armády východ na OKW)


4.4.1902 Narodil se plukovník Bernhard von der Chevallerie (Náčelník štábu I. armádneho zboru.)



26.3.1903 Narodil se generálmajor SS Otto Abetz (německý velvyslanec ve vichystické Francii)


12.10.1903 Narodil se plukovník Hans-Heinrich Scheffer (velitel Dělostřeleckého pluku (motorizovaného) 3)


20.10.1903 Narodil se plukovník Karl-Eric Bertram (velitel Výsadkového pluku tankových granátníků 1 Hermann Göring)



29.6.1904 Narodil se generálporučík Oldwig von Natzmer (Náčelník štábu Armádnej skupiny Sever.)


27.3.1905 Narodil se generálmajor Rudolph-Christoph von Gersdorff (náčelník štábu 7. armády)


4.4.1905 Narodil se Generálmajor Martin Berg (velitel: 1. lyžařská divize
)


1.5.1905 Narodil se generálmajor Günther Hoffmann-Schönborn (veliteľ 18. divízie ľudových granátnikov)


22.8.1905 Narodil se Generálmajor Franz Schlieper (velitel: 32. pěší divize
)


26.2.1906 Narodil se plukovník Wilhelm Knetsch (velitel Granátnického pluku 545)



23.3.1906 Narodil se plukovník Johannes Barge (velitel: Pevnostní pluk Kréta)


26.3.1906 Narodil se fregatní kapitán Rolf-Heinrich Hopman (ponorkový velitel)


29.4.1906 Narodil se SS-Obersturmbannführer Kurt Hartrampf (velitel: Těžký tankový oddíl SS 102
)


27.3.1907 Narodil se major Robert Bauer (velitel: 88. granátnický pluk)


17.7.1907 Narodil se plukovník Kurt Gröschke (veliteľ 15. parašutistického pluku)


13.10.1907 Narodil se podplukovník Adolf Eilers (velitel: Granátnický pluk 448)


27.2.1908 Narodil se generálmajor Helmuth Hufenbach (veliteľ 562. divízie ľudových granátnikov)


26.3.1908 Narodil se plukovník Hans Georg Faulmüller (náčelník štábu: 1. horská divize
)


11.7.1908 Narodil se korvetní kapitán Hannes Weingärtner (velitel: 24. ponorková flotila)


12.8.1908 Narodil se generálmajor Ernst König (veliteľ 31. pešej divízie)


18.3.1909 Narodil se plukovník Gerhard Mokros (veliteľ 423. granátnického pluku.)


26.3.1909 Narodil se generálmajor Walter Scheunemann (velitel: 270. granátnický pluk)


30.3.1909 Narodil se kapitánporučík Reinhard König (Hlavný inžinier na ponorke U-123, U-2506.)

13.9.1909 Narodil se korvetní kapitán Ulrich Borcherdt (ponorkový velitel)


1.11.1909 Narodil se SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní-SS Otto Kumm (veliteľ 1. divízie SS " LAH")

13.11.1909 Narodil se korvetní kapitán Adolf Dumrese (ponorkový velitel)


18.3.1910 Narodil se podplukovník Friedrich Jakob (veliteľ 1149. pluku ľudových granátnikov)


25.3.1910 Narodil se poručík Johann Muhr (22.11.1943 Rytířský kříž)


25.3.1910 Narodil se podplukovník Bernhard Sauvant (veliteľ 36. tankového pluku)


25.3.1910 Narodil se podplukovník Oskar Berger (velitel: Pluk tankových granátníků 9)

20.4.1910 Narodil se kapitánporučík Karl-Heinrich Jenisch (ponorkový velitel)


24.4.1910 Narodil se major Gustav Reimar (veliteľ II./114. pluk pancierových granátnikov)


26.6.1910 Narodil se plukovník Friedrich Rögelein (veliteľ 109. granátnického pluku)


30.6.1910 Narodil se major Wilhelm Herget (veliteľ I. / NJG 4)


15.12.1910 Narodil se vrchný šikovateľ Alfred Matern (veliteľ čaty v 22. mušketierskom pluku)


18.3.1911 Narodil se SS-Sturmbannführer Rudolf Saalbach (velitel: 6. průzkumný tankový prapor SS)


25.3.1911 Narodil se korvetný kapitán Peter Erich Cremer (Veliteľ U-152, U-333, U-2519.)


26.3.1911 Narodil se podplukovník Wolfgang Ewald (velitel I./JG 52 a III./JG 3
)


13.12.1911 Narodil se SS-Sturmbannführer Willi Schweitzer (velitel: 11. náhradní prapor tankových granátníků SS)


16.3.1912 Narodil se major Heinrich Wohlers (velitel: Noční stíhací eskadra 6)


18.3.1912 Narodil se SS-Obersturmbannführer Manfred Schönfelder (velitel: 9. pluk tankových granátníků SS "Germania"
)


23.3.1912 Narodil se Sturmbannführer SS Wernher von Braun (konstruktér německých a později amerických raket)


23.3.1912 Narodil se korvetný kapitán Hans Hoßfeld (veliteľ 531. oddielu námorného delostrelectva)


23.3.1912 Narodil se námořní nadporučík Johann de Buhr (ponorkový velitel (U-347))


26.3.1912 Narodil se námorný kapitán Werner Winter (Veliteľ U-22, U-103.)


29.3.1912 Narodil se - Hanna Reitsch (německá testovací pilotka a rekordmanka)

3.4.1912 Narodil se korvetní kapitán Heinrich Bruns (ponorkový velitel)


23.6.1912 Narodil se kapitánporučík Wolfgang Kaufmann (ponorkový velitel)


15.8.1912 Narodil se plukovník Heinrich Borgmann (velitel Pěší divize Scharnhorst)


30.10.1912 Narodil se poručík Heinrich Boigk (Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami.)


17.12.1912 Narodil se SS-Standartenführer Fritz Klingenberg (velitel: 17. SS divize tankových granátníků "Götz von Berlichingen")


28.1.1913 Narodil se plukovník (Bundeswehr) Franz Götz (velitel: Stíhací eskadra 26 (Wehrmacht))


11.3.1913 Narodil se plukovník Wolf-Dietrich Wilcke (veliteľ JG 3)


18.3.1913 Narodil se korvetný kapitán Reinhard Hardegen (veliteľ U-123)


18.3.1913 Narodil se podplukovník Bruno Karczewski (veliteľ 176. granátnického pluku)


18.3.1913 Narodil se major Otto-Friedrich Senfft von Pilsach (velitel: Těžký tankový oddíl 505)

18.3.1913 Narodil se kapitánporučík Harald Jürst (ponorkový velitel)


23.3.1913 Narodil se SS-Obersturmbannführer Heinz Linge (důstojník SS Hitlerův osobní komorník)

25.3.1913 Narodil se major Arnold Lignitz (velitel: III. skupina Stíhací eskadry 54)


3.4.1913 Narodil se námorný kapitán Albert Müller (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


17.4.1913 Narodil se plukovník Hans-Henning von Beust (veliteľ KG 27)


20.6.1913 Narodil se podplukovník Joachim von Poschinger (velitel: Instrukční pluk tankových granátníků 902)


5.11.1913 Narodil se plukovník Wilhelm von Salisch (veliteľ 49. pluku poľných myslivcov)


12.1.1914 Narodil se plukovník Wilhelm Osterhold (veliteľ 48. granátnického pluku)


14.2.1914 Narodil se nadporučík Hubert Georg Primozic (velitel čety, 2. baterie/Oddíl útočných děl 667)


13.3.1914 Narodil se SS-hauptsturmführer Heinrich Schmelzer (veliteľ Tankového ženijného práporu SS " Das Reich")


25.3.1914 Narodil se major Werner Canders (Veliteľ bojovej skupiny 58. pešej divízie.)


9.6.1914 Narodil se SS-Sturmbannführer Dieter Kesten (velitel: 2. prapor 2. tankového pluku SS)


14.6.1914 Narodil se major Franz Zintl (náčelník štábu: 5. horská divize)


6.3.1915 Narodil se korvetný kapitán Carl Emmermann (veliteľ U-3037)


23.3.1915 Narodil se námořní nadporučík Paul Jacobs (ponorkový velitel (U-560))


25.3.1915 Narodil se major Anton Hackl (veliteľ JG 76, JG 11)


26.3.1915 Narodil se kapitán Kurt Witschel (veliteľ 9. roty v 28. mysliveckom pluku)


27.3.1915 Narodil se podplukovník Georg Jakob (veliteľ SG 10)

27.3.1915 Narodil se kapitánporučík Manfred Kinzel (ponorkový velitel (U-338))


6.5.1915 Narodil se kapitánporučík Rolf Thomsen (veliteľ U-1202)

23.3.1916 Narodil se korvetní kapitán Alexander von Zitzewitz (ponorkový velitel)


25.3.1916 Narodil se kapitán Heinz Baader (pilot Luftwaffe (Nahaufklärungsgruppe 5))


26.3.1916 Narodil se major Richard Czekay (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


26.3.1916 Narodil se kapitán Josef Zwernemann (pilot JG 52, JG 77, JG 11)


26.3.1916 Narodil se kapitán Jürgen Sauvant-Siegert (velitel Tankového průzkumného oddílu 118)


27.3.1916 Narodil se plukovník Walther Dahl (veliteľ III./JG 3
)


27.3.1916 Narodil se kapitánporučík Heinz-Wilhelm Eck (ponorkový velitel)


2.10.1916 Narodil se kapitánporučík Friedrich Weidner (ponorkový velitel)


7.10.1916 Narodil se major Hans-Günther Stotten (veliteľ I. práporu, 8. tankového pluku)


24.3.1917 Narodil se podplukovník Heinz Allersmeier (velitel: 189. granátnický pluk)



25.3.1917 Narodil se SS-Sturmbannführer Helmuth Schreiber (velitel: 3. pluk tankových granátníků SS "Deutschland")

26.3.1917 Narodil se kapitánporučík Klaus Harney (ponorkový velitel (U-756))


3.7.1917 Narodil se námořní nadporučík Heinz Buhse (ponorkový velitel (U-399))


3.8.1917 Narodil se kapitán Rudolf Smola (velitel I./SG 3)

14.8.1917 Narodil se kapitánporučík Hermann Bauer (ponorkový velitel)

6.10.1917 Narodil se námořní nadporučík Emil Claussen (ponorkový velitel (U-469))


31.10.1917 Narodil se námořní nadporučík Hans-Albrecht Kandler (ponorkový velitel)


22.11.1917 Narodil se SS-Brigadeführer a Generálmajor policie Gustav Adolf Scheel (vedoucí Vyššího oddělení SD Jih (Mnichov)
)


12.1.1918 Narodil se plukovník Georg von Gaupp-Berghausen (velitel: Pluk tankových granátníků 12)


17.3.1918 Narodil se SS-sturmbannführer Fritz Vogt (veliteľ 5. tankového prieskumného práporu SS)


23.3.1918 Narodil se major Günther Hilt (Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami.
)


26.3.1918 Narodil se kapitánporučík Günther Pulst (Veliteľ U-978.)


26.3.1918 Narodil se námořní nadporučík Ulrich Hammer (ponorkový velitel (U-367, U-430, U-733))


7.9.1918 Narodil se námořní nadporučík Horst Geider (ponorkový velitel (U-61, U-761))


27.11.1918 Narodil se vrchní šikovatel Siegfried Fischer (držitel Rytířského kříže)

18.12.1918 Narodil se major Joachim Müncheberg (veliteľ JG 77)


23.3.1919 Narodil se bocman Rudolf Mühlbauer (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


25.3.1919 Narodil se kapitán Hans Bonath (velitel, 2.(F)/Aufkl.Gr. 22
)


28.3.1919 Narodil se kapitán Velten Arendt (velitel: 1. prapor 36. tankového pluku)


13.7.1919 Narodil se námořní nadporučík Wolf Jeschonnek (ponorkový velitel (U-607))


1.1.1920 Narodil se kapitán Bodo Spranz (veliteľ 1./Brigáda útočných děl 237)


1.1.1920 Narodil se námořní nadporučík Hans-Adolf Isermeyer (ponorkový velitel)


18.3.1920 Narodil se námořní nadporučík Erwin Dohrn (ponorkový velitel (U-325))


25.3.1920 Narodil se SS-Oberscharführer Siegfried Amerkamp (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


27.3.1920 Narodil se poručík Willy Unger (stíhací pilot (JG 7))


3.4.1920 Narodil se SS-Obersturmführer Heinrich Bastian (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


20.7.1920 Narodil se kapitán Walter Schuck (veliteľ 10./JG 5)


15.10.1920 Narodil se kapitán Franz Hrdlicka (velitel 5./JG 77)


7.2.1921 Narodil se kapitán Johann Schalanda (veliteľ 3./SG 1)


23.3.1921 Narodil se námořní nadporučík Georg von Bitter (ponorkový velitel)


26.3.1921 Narodil se námořní nadporučík Helmut Frömsdorf (ponorkový velitel (U-853))


26.3.1921 Narodil se námořní nadporučík Hans-Ferdinand Geisler (ponorkový velitel (U-152, U-21, U-3006))


5.9.1921 Narodil se šikovatel Franz Wurdak (velitel 4. čety ženijního praporu 137. pěší divize)


11.12.1921 Narodil se nadporučík Hans Dortenmann (velitel III./JG 54
)


1.1.1922 Narodil se námořní nadporučík Johannes Kühne (ponorkový velitel (U-2371))



25.3.1922 Narodil se námořní nadporučík Erich Käselau (ponorkový velitel (U-922))

26.3.1922 Narodil se poručík Hans Strelow (veliteľ 5./JG 51)


1.4.1922 Narodil se Feldwebel Hans Andres (granátník (129. granátnický pluk))


1.9.1922 Narodil se SS-Oberscharführer Balthasar Woll (střelec tanku Michaela Wittmanna)


24.9.1922 Narodil se Oberleutnant Hans-Peter Waldmann (velitel letky v JG 52)


27.3.1923 Narodil se námořní nadporučík Erwin Heinrich (ponorkový velitel (U-2357))




18.3.1933 Mussolini navrhl uzavření paktu čtyř (Itálie, Německo, Francie a Velká Británie). Pakt měl vytvořit předpoklady k revizi mírových smluv a zrovnoprávnění Německa ve zbrojení.

23.3.1933 V Německu byl přijat zmocňovací zákon, který A. Hitlerovi udělil plné moci a umožnil mu vydávat zákony bez říšského sněmu. Došlo tak k likvidaci parlamentního systému Výmarské republiky

23.3.1936 Zemřel generálmajor Theodor Michelis


16.3.1939 Gestapo zahájilo první rozsáhlou zatýkací akci - Gittre (Mříže), která byla namířena především proti komunistům a německým emigrantům. Během akce bylo zatčeno 4376 osob.


18.3.1939 K. von Neurath jmenován říšským protektorem v Čechách a na Moravě, K. H. Frank státním tajemníkem.


18.3.1939 Ve Vídni podepsána „ochranná smlouva" mezi Třetí říší a Slovenskou republikou.


23.3.1939 Začlenění Slovenska do německé sféry prohloubeno „Důvěrným zápisem o hospodářské a finanční spolupráci" mezi oběma zeměmi.


23.3.1939 V Berlíně podepsána smlouva o ochraně mezi Německem a Slovenskou republikou

1.4.1939 Admirál Erich Raeder je povýšen do hodnosti velkoadmirála. Od první světové války nebyla tato hodnost udělena žádnému německému námořníkovi.

3.4.1939 A. Hitler schválil plán útoku na Polsko - (Fall Weiss)

20.12.1939 Zemřel námořní kapitán Hans Wilhelm Langsdorff (velitel: kapesní bitevní loď Admiral Graf Spee)


16.3.1940 Německá letadla zaútočilo na britské lodě ve Scapa Flow.


18.3.1940 Hitler a Mussolini se sešli v Brennerském průsmyku. Mussolini prohlásil, že Itálie je připravena vstoupit do války po boku Německa.

27.3.1940 Říšský vůdce SS a šéf německé policie Heinrich Himmler nařídil zřízení koncentračního tábora v Osvětimy.

27.3.1940 Zemřel kapitánporučík Karl-Heinrich Jenisch (ponorkový velitel)

25.5.1940 Založen kýl ponorky U-452

28.11.1940 Zemřel kapitánporučík Harald Jürst (ponorkový velitel)


1.1.1941 Britský nálet na Brémy.


24.2.1941 Zemřel viceadmirál Lothar von Arnauld de la Periére (velitel, Velitelství námořnictva Bretaň)


15.3.1941 V Atlantickém oceánu začala dvoudenní bitva o konvoj „HX 112" (potopeno 6 lodí a 2 ponorky). Začala šestidenní bitva o konvoj „SL 68" (potopeno 7 lodí).


Německé křižníky Scharnhorst a Gneisenau útočily v Atlantiku po 2 dny na spojenecký konvoj. (Bohužel nevím na který). Potopily 22 lodí. Druhý den na místo bitvy dorazila anglická bitevní loď Rodney a německé křižníky se bez dalšího boje stáhly.


16.3.1941 Německý nálet na Bristol (162 letadel).


18.3.1941 Konvoj SL-68 - o 04.00 torpédovala a potopila ponorka U 105 nákladnú loď SS Medjerda plávajúcu z Pepelu do Middlesbrough s nákladom železnej rudy potom, čo sa odtrhla od konvoja na pozicii 17N, 21W (východne od Kapvedorských ostrovov). Zahynuli všetci členovia posádky a námorníctva (54 osôb).

18.3.1941 Německý nálet na Hulí (378 letadel) ????.


18.3.1941 Založen kýl ponorky U-464

23.3.1941 Britský nálet na Berlín. Při tomto náletu kolem 130 bombardérů v noci z 23.na 24.3.1941 se nad Brlínem poprvé objevily polské bombardovací stroje od 301.bombardovací perutě.


27.3.1941 Po převratu v Jugoslávii podepsal Adolf Hitler Směrnici č. 25, předpokládající bleskovou válku proti Jugoslávii současně s útokem na Řecko.


27.3.1941 Japonský ministr zahraničních věcí Macuoka jednal ve dnech 27.-29.3. v Berlíně o politické a vojenské spolupráci. Hitler a Ribbentrop se snažili přimět Japonsko k útoku na Singapur.

29.3.1941 Ponorka U-452 spuštěna na vodu


3.4.1941 Matsuoka po odjezdu z Říma navštívil znovu Berlín.


3.4.1941 Britské letectvo útočilo na německé bitevní lodě Scharnhorst a Gneisenau, kotvící v Brestu.

9.4.1941 Založen kýl ponorky U-445

29.5.1941 Ponorka U-452 uvedena do služby

3.7.1941 Zemřel generálporučík Otto Lancelle (velitel: 121. pěší divize)

30.9.1941 Zemřel major Arnold Lignitz (velitel: III. skupina Stíhací eskadry 54)

25.10.1941 Zemřel generálmajor Harry von Arnim (velitel: 479. pěší pluk)


20.12.1941 Ponorka U-464 spuštěna na vodu


1.1.1942 Německé a italské letectvo provádělo denně nálety na Maltu.


21.2.1942 Založen kýl ponorky U-490

15.3.1942 Hitler v Berlíně prohlásil, že RA bude zničena v létě 1942.

15.3.1942 Ponorka U-445 spuštěna na vodu

23.3.1942 Hitler vydal směrnici č.40 o obraně Atlantického valu. Měl se táhnout od Biskajského zálivu ke Calaiské úžině. Obranné pásmo bude postaveno ze 3 obranných stupňů. Nejmenší byly pozice obsazené četou s kulomety – Wiederstandsnet“, dále z větších, navzájem propojených pozic obsazených praporem pěchoty a dělostřelectvem – Stutzpunkt“ a velké bunkry kryté mobilními zálohami.

23.3.1942 Zemřel SS-Brigadeführer a Generálmajor policie Franz Walter Stahlecker (velitel: Einsatzgruppe A)

23.3.1942 Zemřel generálmajor Bruno Hippler (velitel: 329. pěší divize)

24.3.1942 Zemřel korvetní kapitán Adolf Dumrese (ponorkový velitel)


25.3.1942 Britský nálet na St. Nazaire a Essen.


25.3.1942 Odišiel zo Slovenska prvý transport so Židmi.


26.3.1942 Britský nálet na Essen a Le Havre.


27.3.1942 Britský nálet na Ostende.


27.3.1942 První židovské transporty z okupovaného území Francie.

27.3.1942 Zemřel korvetní kapitán Ulrich Borcherdt (ponorkový velitel)


29.3.1942 RAF provedla první plošné bombardování německých měst. Letadla zaútočila na Lübeck, kam shodila 160 tun tříštivých a 144 tun zápalných bomb. V troskách a plamenech zemřelo 320 lidí.


30.4.1942 Ponorka U-464 uvedena do služby

22.5.1942 Zemřel poručík Hans Strelow (veliteľ 5./JG 51)

30.5.1942 Ponorka U-445 uvedena do služby

1.9.1942 Zemřel kapitánporučík Klaus Harney (ponorkový velitel (U-756))


24.12.1942 Ponorka U-490 spuštěna na vodu

18.3.1943 Zemřel Generálmajor Günther Leopold (velitel: 368. pěší pluk)

23.3.1943 Zemřel major Joachim Müncheberg (veliteľ JG 77)

23.3.1943 Zemřel brigádní generál in memoriam Karel Dubovský

25.3.1943 Zemřel námořní nadporučík Emil Claussen (ponorkový velitel (U-469))

27.3.1943 Zemřel kapitánporučík Hermann Bauer (ponorkový velitel)


27.3.1943 Založen kýl ponorky U-484


27.3.1943 Ponorka U-490 uvedena do služby

17.4.1943 Zemřel korvetní kapitán Heinrich Bruns (ponorkový velitel)

2.8.1943 Zemřel korvetní kapitán Alexander von Zitzewitz (ponorkový velitel)


10.8.1943 Zemřel Generálmajor Wilhelm Lindemann (velitel: Vyšší polní velitelství 671)

20.9.1943 Zemřel kapitánporučík Manfred Kinzel (ponorkový velitel (U-338))


1.11.1943 Zemřel fregatní kapitán Rolf-Heinrich Hopman (ponorkový velitel)


10.11.1943 Zemřel plukovník Josef Elbl (držitel Rytířského kříže)


20.11.1943 Ponorka U-484 spuštěna na vodu


26.12.1943 Zemřel kontradmirál Erich Bey (Veliteľ 4. flotily torpédoborcov.)


19.1.1944 Ponorka U-484 uvedena do služby


23.2.1944 Zemřel kapitán Jürgen Sauvant-Siegert (velitel Tankového průzkumného oddílu 118)


15.3.1944 Zemřel SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní-SS Hinrich Schuldt (veliteľ Brigády SS " Schuldt")


15.3.1944 Zemřel námořní nadporučík Hans-Albrecht Kandler (ponorkový velitel)


15.3.1944 Zemřel major Heinrich Wohlers (velitel: Noční stíhací eskadra 6)


18.3.1944 Nacisté zahájili útok na francouzské partyzány v oblasti plošiny Gliere v Alpách.


23.3.1944 Zemřel plukovník Wolf-Dietrich Wilcke (veliteľ JG 3)


25.3.1944 Zemřel Feldwebel Hans Andres (granátník (129. granátnický pluk))


27.3.1944 Zemřel korvetní kapitán Hannes Weingärtner (velitel: 24. ponorková flotila)


8.4.1944 Zemřel kapitán Josef Zwernemann (pilot JG 52, JG 77, JG 11)


17.7.1944 Zemřel námořní nadporučík Johann de Buhr (ponorkový velitel (U-347))


21.8.1944 Zemřel major Günther Hilt (Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami.
)


9.9.1944 Zemřel SS-Obergruppenführer Friedrich Alpers (Ministr lesního hospodářství
)


19.11.1944 Zemřel korvetný kapitán Hans Hoßfeld (veliteľ 531. oddielu námorného delostrelectva)


13.1.1945 Zemřel námořní nadporučík Georg von Bitter (ponorkový velitel)



21.2.1945 Zemřel Generálporučík Emil Kern (ženijní náčelník 4. armády)


18.3.1945 Zemřel generálmajor Georg Koßmala (veliteľ 344. pešej divízie)


18.3.1945 Zemřel plukovník Wilhelm von Salisch (veliteľ 49. pluku poľných myslivcov)


18.3.1945 Zemřel Oberleutnant Hans-Peter Waldmann (velitel letky v JG 52)


23.3.1945 Zemřel major Gustav Reimar (veliteľ II./114. pluk pancierových granátnikov)


23.3.1945 Zemřel generálporučík Hans-Günther von Rost (velitel: 3.divize tankových granátníků
)


23.3.1945 Zemřel SS-Standartenführer Fritz Klingenberg (velitel: 17. SS divize tankových granátníků "Götz von Berlichingen")


23.3.1945 Zemřel kapitán Velten Arendt (velitel: 1. prapor 36. tankového pluku)


24.3.1945 Zemřel generálmajor Alexander Möckel (velitel: 16.divize lidových granátníků)


25.3.1945 Zemřel kapitán Franz Hrdlicka (velitel 5./JG 77)


26.3.1945 Zemřel kapitán Johann Schalanda (veliteľ 3./SG 1)


26.3.1945 Zemřel vrchný šikovateľ Alfred Matern (veliteľ čaty v 22. mušketierskom pluku)


26.3.1945 Zemřel námořní nadporučík Heinz Buhse (ponorkový velitel (U-399))


26.3.1945 Zemřel plukovník Karl-Eric Bertram (velitel Výsadkového pluku tankových granátníků 1 Hermann Göring)


27.3.1945 Zemřel generálporučík Karl Bülowius (Náčelník štábu Nemecko-talianskej tankovej armády.)


27.3.1945 Zemřel kapitán Rudolf Smola (velitel I./SG 3)


27.3.1945 Zemřel generálporučík Clemens Betzel (veliteľ 4. tankovej divízie)


27.3.1945 Zemřel generálmajor Helmuth Hufenbach (veliteľ 562. divízie ľudových granátnikov)


27.3.1945 Zemřel generálmajor Friedrich-Wilhelm Deutsch (Padol v boji.)


3.4.1945 Zemřel SS-sturmbannführer Fritz Vogt (veliteľ 5. tankového prieskumného práporu SS)


3.4.1945 Zemřel SS-Sturmbannführer Dieter Kesten (velitel: 2. prapor 2. tankového pluku SS)


5.4.1945 Zemřel SS-Standartenführer Karl-Otto Koch (velitel koncentračních táborů: Sachsenhausen, Esterwegen, Buchenwald a Majdanek)


5.4.1945 Zemřel plukovník Heinrich Borgmann (velitel Pěší divize Scharnhorst)


5.4.1945 Zemřel major Hans-Günther Stotten (veliteľ I. práporu, 8. tankového pluku)


5.4.1945 Zemřel podplukovník Joachim von Poschinger (velitel: Instrukční pluk tankových granátníků 902)


5.4.1945 Zemřel SS-Standartenführer Arthur Rödl (velitel: Oddíl útočných děl SS 5)


30.4.1945 Zemřel námořní nadporučík Erwin Dohrn (ponorkový velitel (U-325))


2.5.1945 Zemřel SS-Sturmbannführer Rudolf Saalbach (velitel: 6. průzkumný tankový prapor SS)


6.5.1945 Zemřel námořní nadporučík Helmut Frömsdorf (ponorkový velitel (U-853))


19.7.1945 Zemřel admirál Otto von Schrader


30.11.1945 Zemřel kapitánporučík Heinz-Wilhelm Eck (ponorkový velitel)



12.2.1946 Zemřel major Erwein von Thun und Hohenstein (velitel: Skupina Abwehru 218 Edelweiß)


18.3.1946 Zemřel Generálmajor Heinrich Erler (velitel zajateckých táborů ve Vojenské správní oblasti III)


11.8.1947 Zemřel Generálmajor Gilbert von Hamilton


11.9.1947 Zemřel generálmajor Hubert Strohmaier (velitel: 94. dělostřelecký pluk)


26.3.1948 Zemřel generál delostřelectva Otto Grün


8.5.1948 Zemřel generál dělostřelectva Kurt Herzog (veliteľ XXXVIII. armádneho zboru)


18.3.1949 Zemřel generál delostřelectva Walther Lucht (Držiteľ Rytierskeho kríža s Dubovými ratolesťami.)


25.3.1949 Zemřel SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS a polície Hanns-Albin Rauter


28.3.1949 Zemřel Generálmajor Josef Krieger (velitel: 325. zajišťovací divize
)


1.4.1949 Zemřel Generálmajor Theodor Fischer (velitel: 327. pěší divize)


29.12.1949 Zemřel generálmajor Walter Scheunemann (velitel: 270. granátnický pluk)


23.10.1950 Zemřel Generálporučík Philipp Linn (Inspektor ženijních jednotek)


17.7.1951 Zemřel generálmajor Hans Busch


2.1.1952 Zemřel generálmajor Walter Brenken (velitel: Vojenská správní oblast Koblenz)


28.3.1952 Zemřel generál pěchoty Karl Weisenberger (veliteľ LIII. armádneho zboru)




1.4.1952 Zemřel generálporučík Hans Henrich Sixt von Armin (náčelník štábu 5. armády)


19.12.1952 Zemřel generálmajor Josef Rupprecht (zemřel v sovětském zajetí)

20.2.1953 Zemřel generálmajor Robert Krauß


25.3.1953 Zemřel generálporučík Ernst Krüger


28.3.1953 Zemřel generál pechoty Arthur Kullmer (veliteľ XLIII. armádneho zboru)




2.4.1953 Zemřel generál polní maršál Hugo Sperrle (veliteľ 3. leteckej armády)


11.4.1953 Zemřel SS-Gruppenführer a generálporučík policie Kurt Göhrum (Vyšší vedoucí policie v Berlíně)


23.3.1954 Zemřel admirál Walter Gladisch


27.5.1954 Zemřel generálmajor Max Ulich (velitel: 212. divize lidových granátníků)


3.7.1954 Zemřel generál zdravotnictva (Generaloberststabsarzt) Siegfried Adolf Handloser (náčelník zdravotnické služby Wehrmachtu)


7.11.1954 Zemřel Generálporučík Arthur Boltze (velitel: Divize č. 154)


18.1.1955 Zemřel generál pěchoty Wilhelm Adolf Reinhard

9.10.1955 Zemřel rytmistr Karl Bolle (poslední velitel Jasta 2)



25.3.1956 Zemřel generál letectva Karl Barlen



25.3.1957 Zemřel generálmajor Philipp Hinkelbein


27.3.1957 Zemřel generálporučík Ivo von Trotha (velitel: 432. divize zvláštního urření)


28.3.1957 Zemřel Generálporučík Helmuth Castorf (velitel: 329. pěší divize)

15.7.1957 Zemřel Generálporučík Eugen Oberhäußer (Náčelník spojovacích jednotek Hlavního velitelství Západ)


18.3.1958 Zemřel námořní kapitán Anselm Lautenschlager (velitel: 4. zajišťovací divize)


28.3.1958 Zemřel Generálporučík Erich von Botzheim (velitel zajateckého tábora Oflag IV B)



5.5.1958 Zemřel generálmajor SS Otto Abetz (německý velvyslanec ve vichystické Francii)

25.9.1958 Zemřel generál tankových jednotek Ludwig Crüwell (veliteľ 11. tankovej divízie
)


18.3.1959 Zemřel Generálporučík Nikolaus Schemmel (velitel zajateckého tábora Oflag VII B)



25.3.1959 Zemřel generálmajor Josef Heimbach



25.3.1959 Zemřel generálporučík Jesko von Puttkamer (velitel: Vojenský výcvikový prostor Döberitz)


27.3.1960 Zemřel generálporučík Egbert Picker (velitel: 3.horská divize)




1.4.1960 Zemřel generál ženijních jednotek Walter Kuntze (veliteľ XXIV. armádneho zboru)


6.4.1960 Zemřel generál tankových jednotek Friedrich Kirchner (Veliteľ LVII. tankového zboru)




3.4.1961 Zemřel generál jezdectva Curt Ludwig von Gienanth


26.3.1962 Zemřel generálporučík Johann Theodor von Ravenstein (velitel: 21. tanková divize)


27.3.1962 Zemřel generálporučík Joachim-Friedrich Huth (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


27.3.1962 Zemřel kontradmirál Reinhold Knobloch


1.1.1963 Zemřel generál tankových jednotek Ulrich Kleemann (veliteľ útočnej divízie Rhodos)


27.3.1963 Zemřel kapitánporučík Wolfgang Kaufmann (ponorkový velitel)


18.3.1964 Zemřel Generálporučík Franz Karl (velitel: 263. pěší divize
)


25.3.1964 Zemřel generálmajor Wolfgang Schulte-Tigges (Vyšší spojovací důstojník Skupiny armád B)


26.3.1964 Zemřel generál admirál Otto Schniewind (veliteľ Námornej bojovej skupiny Sever)


27.3.1964 Zemřel generálmajor Gerhard Jordan


30.3.1964 Zemřel generálmajor Heinz Fiebig (velitel: 84. pěší divize)


10.11.1964 Zemřel plukovník Rudolf Gerhardt (velitel: Tanková instrukční divize)


18.2.1966 Zemřel kapitán Heinz Baader (pilot Luftwaffe (Nahaufklärungsgruppe 5))


25.3.1966 Zemřel generálmajor Kaspar Völker (velitel: 69. pěší divize)


27.3.1966 Zemřel generálmajor Hermann Harrendorf (velitel: 96. pěší divize)


27.3.1966 Zemřel generálmajor Wilhelm Heider




7.3.1967 Zemřel kontradmirál Erich Müller


18.3.1967 Zemřel generál jezdectva Erik Hansen (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


23.3.1967 Zemřel generálmajor Otto von Goeldel (velitel: Polní velitelství 1038)


15.4.1967 Zemřel podplukovník Bernhard Sauvant (veliteľ 36. tankového pluku)

31.5.1967 Zemřel generál dělostřelectva Siegfried Paul Leonhard Thomaschki (veliteľ X. armádneho zboru)



25.3.1968 Zemřel generálporučík Wilhelm Kohler (velitel: 282. pěší divize
)


26.3.1968 Zemřel generálmajor Nikolaus Wolfgang Maier


23.6.1968 Zemřel plukovník Andreas von Aulock (veliteľ 79. pešej divízie)


24.7.1968 Zemřel generál pěchoty Friedrich August Schack (velitel XXXII. armádního sboru)


26.3.1969 Zemřel generálporučík Heinrich Thym (veliteľ 4. brigády protilietadlového delostrelectva)


28.3.1969 Zemřel generálporučík Ernst Hamel


2.4.1969 Zemřel Generálmajor Martin Berg (velitel: 1. lyžařská divize
)


27.10.1969 Zemřel generálmajor Ernst Weber


30.11.1969 Zemřel plukovník Paul Adam (velitel: 158. granátnický pluk)



3.12.1969 Zemřel generálmajor Wilhelm von Henning (velitel: Vojenský výcvikový prostor Oxböl, Dánsko)


28.3.1970 Zemřel SS-Oberführer Ernst-Albrecht Hildebrandt (Policejní prezident v Dessau
)


4.4.1970 Zemřel generálmajor Günther Hoffmann-Schönborn (veliteľ 18. divízie ľudových granátnikov)


7.3.1971 Zemřel generál pěchoty Erich Abraham (velitel LXIII. armádního sboru)




3.4.1971 Zemřel viceadmirál Martin Baltzer


1.7.1971 Zemřel podplukovník Bruno Karczewski (veliteľ 176. granátnického pluku)



4.1.1972 Zemřel kontradmirál Wolff-Ehrenreich von Arnswaldt (náčelník štábu Inspekce námořního dělostřelectva)


2.2.1972 Zemřel plukovník Ernst Kühl (veliteľ 5. leteckej divízie)




1.4.1972 Zemřel generálmajor Hans-Jochen von Arnim




4.4.1972 Zemřel generálmajor Hubert Hartog


19.8.1972 Zemřel generálmajor Ludwig Krug (velitel: 716. pěší divize)


9.9.1972 Zemřel námorný kapitán Werner Winter (Veliteľ U-22, U-103.)


27.3.1973 Zemřel generálmajor Siegfried von Waldenburg (náčelník štábu XII. armádneho zboru)


1.4.1973 Zemřel nadporučík Hans Dortenmann (velitel III./JG 54
)


11.7.1973 Zemřel generál tankových jednotek Walter Krüger (veliteľ LVIII. tankového zboru)


28.10.1973 Zemřel kontradmirál Conrad Engelhardt


18.3.1974 Zemřel Generálmajor Rudolf Goltzsch (velitel: 290. pěší divize)


27.3.1974 Zemřel major Wilhelm Herget (veliteľ I. / NJG 4)


28.3.1974 Zemřel Kontradmirál Otto Schulz (Námořní velitel Krymu)


4.4.1974 Zemřel Generálmajor Franz Schlieper (velitel: 32. pěší divize
)



4.4.1974 Zemřel Generálmajor Karl Jackwerth


23.4.1974 Zemřel generálmajor Paul Herrmann (velitel pevnosti Kolberg)


12.6.1974 Zemřel generál pěchoty Eugen Felix Schwalbe (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


23.10.1974 Zemřel generál delostřelectva Johann Sinnhuber (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


18.3.1975 Zemřel Generálporučík Friedrich Hofmann (velitel: 9. pěší divize
)


26.3.1975 Zemřel generálmajor Hans von Hanstein


26.3.1975 Zemřel kontradmirál Walter Steiner


28.3.1976 Zemřel generál pěchoty Erich Heinrich Philipp Karl Albert Reinhard Clößner (veliteľ 25. pešej divízie
)


18.3.1977 Zemřel generálmajor Wolfgang von Gronau


25.3.1977 Zemřel generál pěchoty Friedrich Gollwitzer (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


27.3.1977 Zemřel generálmajor Werner Kampfhenkel (velitel: Dělostřelecké velitelství 121
)


27.3.1977 Zemřel generálmajor Ernst Klasing (Vrchní ubytovatel Skupiny armád Jih)


27.3.1977 Zemřel fregatný kapitán Friedrich Wunderlich (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


16.6.1977 Zemřel Sturmbannführer SS Wernher von Braun (konstruktér německých a později amerických raket)


29.10.1977 Zemřel poručík Johann Muhr (22.11.1943 Rytířský kříž)


28.9.1978 Zemřel generálporučík Willibald Spang (veliteľ 15. poľnej leteckej divízie.)


30.9.1978 Zemřel Generálmajor Kurt Haseloff (velitel: 5. brigáda tankových granátníků)


12.1.1979 Zemřel generál letectva Alfred Mahnke (veliteľ Leteckej oblasti XXVIII, Miláno)


18.3.1979 Zemřel Generálporučík Eugen-Heinrich Bleyer (velitel: 258. pěší divize
)


25.3.1979 Zemřel SS-Brigadeführer a Generálmajor policie Gustav Adolf Scheel (vedoucí Vyššího oddělení SD Jih (Mnichov)
)




3.4.1979 Zemřel generál letectva Alexander Andrae (veliteľ pevnosti Kréta)


1.5.1979 Zemřel major Otto-Friedrich Senfft von Pilsach (velitel: Těžký tankový oddíl 505)




8.6.1979 Zemřel Generálmajor Reinhard Gehlen (náčelník oddělení Cizí armády východ na OKW)


24.8.1979 Zemřel - Hanna Reitsch (německá testovací pilotka a rekordmanka)


27.1.1980 Zemřel generálmajor Rudolph-Christoph von Gersdorff (náčelník štábu 7. armády)


9.3.1980 Zemřel SS-Obersturmbannführer Heinz Linge (důstojník SS Hitlerův osobní komorník)


28.3.1980 Zemřel kapitánporučík Friedrich Weidner (ponorkový velitel)



1.4.1980 Zemřel generálporučík Oldwig von Natzmer (Náčelník štábu Armádnej skupiny Sever.)


4.4.1980 Zemřel major Leopold Bartl (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


4.4.1980 Zemřel plukovník (Bundeswehr) Franz Götz (velitel: Stíhací eskadra 26 (Wehrmacht))


25.5.1980 Zemřel námořní nadporučík Paul Jacobs (ponorkový velitel (U-560))


7.11.1980 Zemřel generál pěchoty Max von Viebahn (veliteľ 34. pešej divízie)


23.3.1981 Zemřel plukovník Hans-Heinrich Scheffer (velitel Dělostřeleckého pluku (motorizovaného) 3)


28.3.1981 Zemřel podplukovník Adolf Eilers (velitel: Granátnický pluk 448)


27.3.1982 Zemřel plukovník Wilhelm Knetsch (velitel Granátnického pluku 545)


4.4.1982 Zemřel generálporučík Walter Kathmann (veliteľ 5. divízie protilietadlového delostrelectva)


2.7.1982 Zemřel generál jezdectva Siegfried Westphal (veliteľ 164. ľahkej divízie Afrika)


4.3.1983 Zemřel SS-Obersturmbannführer Manfred Schönfelder (velitel: 9. pluk tankových granátníků SS "Germania"
)


23.3.1983 Zemřel SS-Obersturmbannführer Kurt Hartrampf (velitel: Těžký tankový oddíl SS 102
)


27.3.1983 Zemřel generál letectva Ulrich Kessler (náčelník štábu Leteckej armády 1)




13.6.1983 Zemřel Generálporučík Curt Siewert (velitel: 58. pěší divize)


4.4.1984 Zemřel generál dělostřelectva Maximilian Fretter-Pico (veliteľ XXX. armádneho zboru)


10.7.1984 Zemřel major Anton Hackl (veliteľ JG 76, JG 11)


23.3.1985 Zemřel plukovník Georg von Gaupp-Berghausen (velitel: Pluk tankových granátníků 12)


28.3.1985 Zemřel plukovník Fritz Beigel (velitel Tankového ženijního praporu 39)


4.4.1985 Zemřel SS-hauptsturmführer Heinrich Schmelzer (veliteľ Tankového ženijného práporu SS " Das Reich")


25.11.1985 Zemřel plukovník Walther Dahl (veliteľ III./JG 3
)


18.3.1986 Zemřel generálmajor Ernst König (veliteľ 31. pešej divízie)


18.3.1988 Zemřel SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS Karl-Maria Demelhuber (veliteľ XII. armádny zbor SS
)


27.3.1988 Zemřel generálporučík Karl Ludwig Rhein (velitel: 331. pěší divize)


27.3.1988 Zemřel plukovník Karl Rhein (velitel: 439. pěší pluk)




3.4.1989 Zemřel generál horských jednotek Friedrich Jobst Volckamer von Kirchensittenbach (veliteľ L. armádneho zboru
)


25.3.1990 Zemřel korvetný kapitán Carl Emmermann (veliteľ U-3037)


5.1.1991 Zemřel kapitánporučík Günther Pulst (Veliteľ U-978.)


27.3.1991 Zemřel plukovník Hans-Henning von Beust (veliteľ KG 27)


4.4.1991 Zemřel Generálmajor Alfred Hyden (velitel: 680. pěší pluk)


1.9.1991 Zemřel podplukovník Georg Jakob (veliteľ SG 10)


14.4.1992 Zemřel kapitán Kurt Witschel (veliteľ 9. roty v 28. mysliveckom pluku)


5.7.1992 Zemřel korvetný kapitán Peter Erich Cremer (Veliteľ U-152, U-333, U-2519.)


9.2.1993 Zemřel kontradmirál Günther Horstmann (velitel: 5. zajišťovací divize)


23.3.1993 Zemřel námořní nadporučík Horst Geider (ponorkový velitel (U-61, U-761))


23.3.1993 Zemřel major Franz Zintl (náčelník štábu: 5. horská divize)


26.3.1993 Narodil se generálmajor Walter Brenken (velitel: Vojenská správní oblast Koblenz)


4.4.1993 Zemřel SS-Sturmbannführer Willi Schweitzer (velitel: 11. náhradní prapor tankových granátníků SS)


23.4.1993 Zemřel major Werner Canders (Veliteľ bojovej skupiny 58. pešej divízie.)


9.9.1994 Zemřel podplukovník Friedrich Jakob (veliteľ 1149. pluku ľudových granátnikov)


24.2.1995 Zemřel podplukovník Wolfgang Ewald (velitel I./JG 52 a III./JG 3
)


25.3.1995 Zemřel SS-Standartenführer Walter Zimmermann (velitel: 33. granátnická divize SS Charlemagne (francouzská č.1))


1.9.1995 Zemřel SS-Oberscharführer Siegfried Amerkamp (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


18.3.1996 Zemřel nadporučík Hubert Georg Primozic (velitel čety, 2. baterie/Oddíl útočných děl 667)


18.3.1996 Zemřel SS-Oberscharführer Balthasar Woll (střelec tanku Michaela Wittmanna)


26.3.1996 Zemřel plukovník Kurt Gröschke (veliteľ 15. parašutistického pluku)


3.4.1996 Zemřel plukovník Gerhard Mokros (veliteľ 423. granátnického pluku.)


18.4.1996 Zemřel major Robert Bauer (velitel: 88. granátnický pluk)


26.3.1998 Zemřel vrchní šikovatel Siegfried Fischer (držitel Rytířského kříže)


28.3.1998 Zemřel kapitánporučík Reinhard König (Hlavný inžinier na ponorke U-123, U-2506.)


25.3.1999 Zemřel plukovník Friedrich Rögelein (veliteľ 109. granátnického pluku)


1.2.2000 Zemřel námořní nadporučík Hans-Adolf Isermeyer (ponorkový velitel)



28.2.2000 Zemřel plukovník Johannes Barge (velitel: Pevnostní pluk Kréta)


26.3.2000 Zemřel bocman Rudolf Mühlbauer (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


23.3.2001 Zemřel podplukovník Heinz Allersmeier (velitel: 189. granátnický pluk)


13.1.2002 Zemřel SS-Obersturmführer Heinrich Bastian (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


3.4.2002 Zemřel plukovník Wilhelm Osterhold (veliteľ 48. granátnického pluku)


26.3.2003 Zemřel kapitánporučík Rolf Thomsen (veliteľ U-1202)


28.3.2003 Zemřel poručík Heinrich Boigk (Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami.)


23.3.2004 Zemřel SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní-SS Otto Kumm (veliteľ 1. divízie SS " LAH")


25.3.2004 Zemřel šikovatel Franz Wurdak (velitel 4. čety ženijního praporu 137. pěší divize)


25.12.2004 Zemřel kapitán Hans Bonath (velitel, 2.(F)/Aufkl.Gr. 22
)


3.4.2005 Zemřel námorný kapitán Albert Müller (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


23.6.2005 Zemřel poručík Willy Unger (stíhací pilot (JG 7))


1.9.2007 Zemřel kapitán Bodo Spranz (veliteľ 1./Brigáda útočných děl 237)



6.12.2008 Zemřel SS-Sturmbannführer Helmuth Schreiber (velitel: 3. pluk tankových granátníků SS "Deutschland")


18.3.2009 Zemřel námořní nadporučík Wolf Jeschonnek (ponorkový velitel (U-607))


24.4.2009 Zemřel major Richard Czekay (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


27.3.2015 Zemřel kapitán Walter Schuck (veliteľ 10./JG 5)
URL : https://www.valka.cz/Nemecka-rise-1933-1943-t89974#640882Verze : 0
MOD