Main Menu
User Menu

11. tankosamohybný pluk [1951-1958]

11th Self-propelled Tank Regiment

     
Název:
Name:
11. tankosamohybný pluk
Originální název:
Original Name:
11. tankosamohybný pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1951
Předchůdce:
Predecessor:
11. tankosamohybný prapor
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
11. tankový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1951-01.11.1954 11. pěší divize
01.11.1954-09.05.1955 11. střelecká divize
09.05.1955-01.10.1958 19. střelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1951-01.10.1958 Plzeň, Kasárna protifašistických bojovníků /
Velitel:
Commander:
01.10.1951-DD.MM.1952 Albl, Miroslav (kapitán)
DD.MM.1952-DD.MM.1952 Albl, Miroslav (štábní kapitán)
DD.MM.1952-DD.MM.1954 Klusák, Zdeněk (kapitán)
DD.MM.1954-DD.09.1957 Váňa, Jan (major)
00.09.1957-DD.05.1958 Veselý, František (podplukovník)
00.05.1958-01.10.1958 Arnet, Rudolf (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1951-01.10.1958
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.10.1951-01.10.1958 VÚ 9672 Plzeň
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 11. tankový pluk
URL : https://www.valka.cz/11-tankosamohybny-pluk-1951-1958-t69286#406161Verze : 2
MOD