Main Menu
User Menu

12. pěší divize [1951-1954]

12th Infantry Division

     
Název:
Name:
12. pěší divize
Originální název:
Original Name:
12. pěší divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
12. divise /pěší/
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
12. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.11.1954 3. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.11.1954 Karlovy Vary, ? /
Velitel:
Commander:
01.01.1951-DD.02.1952 Vašíček, Rudolf (Plukovník)
DD.02.1952-DD.12.1953 Hrbáček, Josef (Plukovník)
DD.12.1953-01.11.1955 Kováč, Ladislav (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-31.10.1954 12. chemická četa
01.01.1951-01.11.1954 12. průzkumná rota
01.01.1951-01.11.1954 12. spojovací prapor
01.01.1951-01.10.1951 12. tankosamohybný prapor
01.01.1951-31.10.1954 12. ženijní prapor
01.01.1951-01.11.1954 2. pěší pluk
01.01.1951-01.11.1954 3. dělostřelecký pluk
01.01.1951-01.11.1954 74. pěší pluk
01.01.1951-01.11.1954 9. pěší pluk
01.10.1951-01.11.1954 12. raketometný oddíl
01.10.1951-31.10.1954 12. tankosamohybný pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.1.1954 VÚ 2746 Karlovy Vary
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA- (12. pěší divize)
URL : https://www.valka.cz/12-pesi-divize-1951-1954-t69238#406779Verze : 0
MOD