Main Menu
User Menu

3. armádní sbor [1951-1954]

3rd Army Corps

     
Název:
Name:
3. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
3. armádní sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
III. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
3. střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.11.1954 1. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.11.1954 Plzeň, ? /
Velitel:
Commander:
01.01.1951-DD.08.1951 Rytíř, Otakar (Brigádní generál)
DD.08.1951-06.10.1952 Tesal, František (Brigádní generál)
06.10.1952-12.06.1953 Kolovratník, Ladislav (Brigádní generál)
12.06.1953-DD.10.1953 Kolovratník, Ladislav (Generálmajor)
DD.12.1953-01.04.1954 Hrbáček, Josef (Plukovník)
01.04.1954-01.11.1954 Hrbáček, Josef (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-01.11.1954 11. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 12. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 23. spojovací prapor
01.01.1951-31.10.1954 23. ženijní prapor
01.01.1951-01.11.1954 5. mechanizovaná divize
01.01.1951-01.11.1954 Velitelství dělostřelectva 3. sboru

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.11.1954 VÚ 9149 Plzeň
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, skupina poválečná, fond 00994 (3. armádní sbor)
URL : https://www.valka.cz/3-armadni-sbor-1951-1954-t69185#243393Verze : 0
MOD