Main Menu
User Menu

V. sbor [1945-1947]

V Corps

     
Název:
Name
V. sbor
Originální název:
Original Name:
V. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
IV. sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.10.1947 Vojenská oblast 3
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.10.1947 Brno, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-01.08.1945 Kutlvašr, Karel (Brigádní generál)
01.08.1945-25.10.1945 Žák, Miloš (Divisní generál)
25.10.1945-01.02.1946 Bejl, Jindřich (Divisní generál)
01.02.1946-01.02.1947 Hrabčík, František (Divisní generál)
01.02.1947-01.10.1947 Rakovčík, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1945-01.10.1947
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1945 3. divise
25.05.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva V. sboru
28.05.1945-08.06.1946 6. divise
01.06.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 55
01.10.1945-01.03.1946 3. divise /motorisovaná/
01.03.1946-01.10.1947 3. divise /rychlá/
14.09.1946-01.10.1947 6. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 5311 Brno
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Sbor V
URL : https://www.valka.cz/V-sbor-1945-1947-t69203#243460Verze : 3
MOD