Main Menu
User Menu

4. gardová jezdecká divize [1941-1945]

4th Guards Cavalry Division / 4-я гвардейская кавалерийская дивизия

     
Název:
Name:
4. gardová jezdecká divize
Originální název:
Original Name:
4-я гвардейская кавалерийская дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
53. jezdecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.11.1941-DD.MM.1945 2. gardový jezdecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.11.1941-28.02.1942 Melnik, Kondrat Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.03.1942-30.05.1942 Timočkin, Semjon Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
01.06.1942-18.07.1942 Stučenko, Andrej Trofimovič (Podpolkovnik / Подполковник)
19.07.1942-18.05.1944 Pankratov, Grigorij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
19.05.1944-29.04.1945 Millerov, Boris Stěpanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.04.1945-09.05.1945 Pankratov, Grigorij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/kd/gvkd04.html
URL : https://www.valka.cz/4-gardova-jezdecka-divize-1941-1945-t62754#524489Verze : 0
MOD