Main Menu
User Menu

4. samostatná gardová jezdecká divize [1946-1955]

4th Separate Guards Cavalry Division /

4. samostatná gardová jazdecká divízia

4-я oтдельная гвардейская кавалерийская дивизия

     
Název:
Name:
4. samostatná gardová jezdecká divize
Originální název:
Original Name:
4-я oтдельная гвардейская кавалерийская дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
4. gardový jezdecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1955
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.05.1946-22.08.1949 Severokavkazský vojenský okruh
22.08.1949-09.11.1953 Severokavkazský vojenský okruh
09.11.1953-DD.04.1955 Severokavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
06.05.1946-DD.04.1955 Krasnodar, ? /

Velitel:
Commander:
06.05.1946-DD.10.1946 Šmujlo, Sergej Trofimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.10.1946-DD.05.1948 ?, ? ( )
DD.05.1948-DD.11.1949 Kamkov, Fjodor Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.11.1949-DD.04.1955 Šmujlo, Sergej Trofimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
06.05.1946-DD.04.1955
Vyznamenání:
Decorations:
06.05.1946
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. i dr.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. i dr.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013. ITU 2003.
Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
URL : https://www.valka.cz/4-samostatna-gardova-jezdecka-divize-1946-1955-t62749#565136Verze : 3
MOD