Main Menu
User Menu

29. gardová tanková brigáda [1943-1944]

29th Guards Tank Brigade / 29-я гвардейская танковая бригада

     
Název:
Name:
29. gardová tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
29-я гвардейская танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
146. tanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1944
Nástupce:
Successor:
29. gardová těžká tanková brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.02.1943-01.04.1943 10. armáda
01.04.1943-01.05.1943 16. armáda
01.05.1943-01.06.1943 50. armáda
01.06.1943-01.09.1943 11. gardová armáda
01.09.1943-01.10.1943 50. armáda
01.11.1943-01.12.1943 11. gardová armáda
01.12.1943-01.02.1944 3. úderná armáda
01.02.1944-01.04.1944 10. gardová armáda
01.04.1944-01.09.1944 3. úderná armáda
01.09.1944-01.10.1944 10. gardová armáda
01.10.1944-01.12.1944 42. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
07.02.1943-15.04.1943 Docenko, Alexej Ivanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
16.04.1943-30.07.1943 Tokarev, Sergej Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
30.07.1943-20.12.1943 Judin, Georgij Lavrentěvič (Polkovnik / Полковник)
20.12.1943-29.01.1944 Pavlovskij, Grigorij Timofejevič (Podpolkovnik / Подполковник)
01.02.1944-15.07.1944 Judin, Georgij Lavrentěvič (Polkovnik / Полковник)
16.07.1944-01.12.1944 Jačnik, Sergej Fjodorovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.02.1943-DD.04.1943 Saveljev, Ivan Grigorjevič (Major / Mайор)
DD.04.1943-DD.09.1943 Galata, Ivan Petrovič (Major / Mайор)
17.09.1943-01.12.1944 Luščenko, Nikolaj Akimovič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/gvtbr29.html
URL : https://www.valka.cz/29-gardova-tankova-brigada-1943-1944-t61984#524778Verze : 0
MOD