Main Menu
User Menu

70. armáda [1943-1945]

70th Army

0-я армия

     
Název:
Name:
70. armáda
Originální název:
Original Name:
70-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Armáda vojska Lidového komisariátu vnitra
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Jihouralský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.02.1943-15.02.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
15.02.1943-01.09.1943 Střední front
01.09.1943-25.02.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
25.02.1944-05.04.1944 2. běloruský front
05.04.1944-16.04.1944 Běloruský front
16.04.1944-19.11.1944 1. běloruský front
19.11.1944-10.06.1945 2. běloruský front
10.06.1945-DD.06.1945 Severní skupina vojsk
DD.06.1945-09.07.1945 Jihouralský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
07.02.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-DD.06.1945 středoevropské válčiště
DD.06.1945-09.07.1945 Čkalov, ? /
Velitel:
Commander:
07.02.1943-DD.04.1943 Tarasov, German Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.04.1943-28.09.1943 Galanin, Ivan Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
28.09.1943-23.10.1943 Šarapov, Vladimir Maximovič (Geněral-major / Генерал-майор)
23.10.1943-27.03.1944 Nikolajev, Ivan Fjodorovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
27.03.1944-27.05.1944 Ryžov, Alexandr Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.05.1944-26.07.1944 Popov, Vasilij Stěpanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
26.07.1944-09.07.1945 Popov, Vasilij Stěpanovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
07.02.1943-17.11.1943 Šarapov, Vladimir Maximovič (generálmajor)
17.11.1943-19.02.1944 Abajev, Pjotr Ivanovič (plukovník)
19.02.1944-03.03.1945 Ljapin, Pjotr Ivanovič (generálmajor)
03.03.1945-17.04.1945 Penčevskij, Arsenij Petrovič (plukovník)
17.04.1945-09.07.1945 Tětěškin, Sergej Ivanovič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.02.1943-01.08.1943 162. střelecká divize
15.02.1943-25.05.1943 Samostatná armádní spojovací letka 70. armády
14.03.1943-02.04.1944 395. smíšený letecký pluk
25.05.1943-DD.MM.RRRR 415. samostatná armádní spojovací letka
DD.05.1943-DD.MM.RRRR 48. samostatná pozorovací letka - 2. formování
09.12.1943-10.06.1945 114. střelecký sbor
DD.01.1944-DD.02.1944 38. gardová střelecká divize
01.04.1944-10.06.1945 96. střelecký sbor
01.01.1945-10.06.1945 47. střelecký sbor
DD.01.1945-DD.02.1945 1. gardový tankový sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 336. samostatná průzkumná letka
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 415. samostatná spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/70-armada-1943-1945-t34074#515415Verze : 0
MOD