Main Menu
User Menu

22. armáda [1941-1943]

22nd Army

22-я aрмия (22 А ) - I. формирование

     
Název:
Name:
22. armáda
Originální název:
Original Name:
22-я aрмия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Uralský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
10.03.1943
Nástupce:
Successor:
22. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.06.1941-23.06.1941 Lidový komisariát obrany
23.06.1941-02.07.1941 Hlavní stan hlavního velení
02.07.1941-19.10.1941 Západní front
19.10.1941-10.03.1943 Kalininský front
Dislokace:
Deployed:
13.06.1941-DD.06.1941 Sverdlovsk, ?
DD.06.1941-29.06.1941 přesun, ?
29.06.1941-10.03.1943 východoevropské válčiště, ?

Velitel:
Commander:
13.06.1941-28.08.1941 Jeršakov, Filipp Afanasjevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
28.08.1941-19.10.1941 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.10.1941-DD.02.1942 Vostruchov, Vladimir Ivanovič1) (Geněral-major / Генерал-майор)
08.04.1942-16.12.1942 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
16.12.1942-04.03.1943 Selezňov, Dmitrij Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
05.03.1943-10.03.1943 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
13.06.1941-DD.08.1941 Zacharov, Georgij Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.08.1941-02.09.1941 Pigarevič, Boris Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.09.1941-17.01.1942 Šalin, Michail Alexejevič (Polkovnik / Полковник)
17.01.1942-08.03.1943 Šalin, Michail Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
08.03.1943-10.03.1943 Dronov, Nikolaj Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.07.1941-DD.MM.RRRR 12. bombardovací letecká divize
17.07.1941-23.09.1941 29. střelecký sbor
20.07.1941-02.09.1941 48. tanková divize
01.10.1941-01.11.1942 186. střelecká divize
12.10.1941-25.12.1941 249. střelecká divize
19.10.1941-01.11.1941 250. střelecká divize
DD.02.1942-DD.05.1942 158. střelecká divize
01.03.1942-01.09.1942 380. střelecká divize
10.05.1942-16.03.1943 882. smíšený letecký pluk
01.06.1942-01.04.1943 185. střelecká divize
05.10.1942-15.02.1943 3. mechanizovaný sbor
DD.10.1942-DD.11.1942 6. střelecký sbor
01.12.1942-01.02.1943 238. střelecká divize
06.03.1943-10.03.1943 571. samostatná armádní spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
1) dočasne poverený

13.06.1941-09.07.1941 VÚ 24630
Zdroje:
Sources:
Ivlev, I.I.: Vsje obščevojskovyje armii SSSR i Rossiji 1929-2021, Litres, Samizdat 2021 (Ивлев И. И.: Все общевойсковые армии СССР и России в 1929-2021 гг. ЛитРес: Самиздат, 2021)
URL : https://www.valka.cz/22-armada-1941-1943-t59732#526807Verze : 1
MOD