Main Menu
User Menu

Hlavní stan hlavního velení [1941-1941]

Main Command of the Armed Forces / Ставка Главного Командования

     
Název:
Name:
Hlavní stan hlavního velení
Originální název:
Original Name:
Ставка Главного Командования
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.07.1941
Nástupce:
Successor:
Hlavní stan vrchního velení
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
23.06.1941-30.06.1941 Rada lidových komisařů
30.06.1941-10.07.1941 Státní výbor obrany
Dislokace:
Deployed:
23.06.1941-10.07.1941 Moskva, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
23.06.1941-10.07.1941 Timošenko, Semjon Konstantinovič (Maršal sovětskovo sojuza / Маршал Советского Союза)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
13.06.1941-DD.07.1941 28. armáda
23.06.1941-10.07.1941 1. letecký sbor dálkového bombardovacího letectva
23.06.1941-10.07.1941 2. letecký sbor
23.06.1941-02.07.1941 21. armáda
23.06.1941-02.07.1941 22. armáda
23.06.1941-10.07.1941 3. letecký sbor dálkového bombardovacího letectva
23.06.1941-10.07.1941 4. letecký sbor
23.06.1941-10.07.1941 5. letecký sbor dálkového bombardovacího letectva
23.06.1941-10.07.1941 Dálnovýchodní front
23.06.1941-10.07.1941 Jihozápadní front
23.06.1941-10.07.1941 Jižní front
23.06.1941-10.07.1941 Severozápadní front
23.06.1941-10.07.1941 Západní front
24.06.1941-10.07.1941 Severní front
26.06.1941-10.07.1941 Skupina armád zálohy Hlavního velení
27.06.1941-10.07.1941 24. armáda
05.07.1941-10.07.1941 10. armáda
05.07.1941-10.07.1941 3. armáda

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-stan-hlavniho-veleni-1941-1941-t77882#515471Verze : 1
MOD