Main Menu
User Menu

8. střelecký sbor [1938-1941]

8th Rifle Corps / 8-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
8. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
8-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1938-15.09.1939 Žitomirská armádní skupina
15.09.1939-27.12.1940 5. armáda
27.12.1940-07.08.1941 26. armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1938-15.09.1939 Žitomir, ? /
15.09.1939-02.10.1939 východoevropské válčiště
02.10.1939-22.06.1941 Přemyšl, ? /
22.06.1941-07.08.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
01.10.1938-21.01.1939 Rubin, Josif Grigorjevič (brigádní velitel)
21.01.1939-04.06.1940 Rubin, Josif Grigorjevič (divizní velitel)
04.06.1940-DD.08.1940 Rubin, Josif Grigorjevič (generálmajor)
DD.08.1940-07.08.1941 Sněgov, Michail Georgijevič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1940-DD.MM.RRRR 72. střelecká divize
01.08.1941-04.08.1941 44. horská střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič a kol.: Krasnaja Armija v ijuně 1941 goda. Novosibirsk, Sibirskij chronograf 2003.
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva, Letnij sad 2005.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 1. Moskva, Žukovskij 2006.
URL : https://www.valka.cz/8-strelecky-sbor-1938-1941-t58391#527897Verze : 0
MOD