Main Menu
User Menu

Žitomirská armádní skupina [1938-1939]

Zhitomir Army Group / Житомирская армейская группа

     
Název:
Name:
Žitomirská armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Житомирская армейская группа
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1938
Předchůdce:
Predecessor:
8. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1939
Nástupce:
Successor:
5. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1938-15.09.1939 Kyjevský zvláštní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
26.07.1938-15.09.1939 Žitomir, ? /

Velitel:
Commander:
26.07.1938-09.02.1939 Remezov, Fjodor Nikitič (Komandir brigady / Командир бригады)
09.02.1939-14.08.1939 Remezov, Fjodor Nikitič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
14.08.1939-09.09.1939 Sovětnikov, Ivan Gerasimovič (Komandir brigady / Командир бригады)
09.09.1939-15.09.1939 Sovětnikov, Ivan Gerasimovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.07.1938-15.09.1939 Trofimenko, Sergej Georgijevič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.07.1938-DD.09.1939 15. střelecký sbor
01.10.1938-15.09.1939 8. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kijevskij Krasnoznaměnnyj. Red. B. N. Bujskich. Moskva 1974.
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Moskva 2005.
URL : https://www.valka.cz/Zitomirska-armadni-skupina-1938-1939-t59738#569198Verze : 3
MOD