Main Menu
User Menu

26. armáda [1940-1941] - 1. formování

26th Army - 1st forming

26-я армия (26 A) - I. формирование

     
Název:
Name:
26. armáda - 1. formování
Originální název:
Original Name:
26-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.12.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Jezdecká armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.12.1940-21.06.1941 Kyjevský zvláštní vojenský okruh
21.06.1941-25.09.1941 Jihozápadní front
Dislokace:
Deployed:
27.12.1940-22.06.1941 Sambor
22.06.1941-25.09.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
27.12.1940-25.09.1941 Kostěnko, Fjodor Jakovlevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.12.1940-25.09.1941 Varennikov, Ivan Semjonovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.12.1940-23.06.1941 8. mechanizovaný sbor
27.12.1940-07.08.1941 8. střelecký sbor
DD.12.1940-25.09.1941 Vzdušné síly 26. armády - 1. formování
27.06.1941-06.08.1941 24. mechanizovaný sbor
16.07.1941-25.08.1941 6. střelecký sbor
15.08.1941-13.09.1941 289. střelecká divize - 1. formování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/26-armada-1940-1941-1-formovani-t54669#516935Verze : 2
MOD