Main Menu
User Menu

Letka 43 [1931-1937]

43rd Flight

     
Název:
Name:
Letka 43
Originální název:
Original Name:
Letka 43
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1931
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1938
Nástupce:
Successor:
Letka 31
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1931-15.11.1932 Letecký pluk 6
15.11.1932-01.09.1934 II. peruť leteckého pluku 6
01.09.1934-01.01.1938 III. peruť leteckého pluku 1
Dislokace:
Deployed:
01.10.1931-01.01.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /

Velitel:
Commander:
01.10.1931-30.09.1934 Ambruš, Ján ( )
30.09.1934-30.03.1937 Čížek, Evžen ( )
Výzbroj:
Armament:
Avia Ba 33
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Letka-43-1931-1937-t52953#534568Verze : 3
MOD