Main Menu
User Menu

III. peruť leteckého pluku 1 [1934-1938]

3rd Squadron of the 1st Air Regiment

     
Název:
Name:
III. peruť leteckého pluku 1
Originální název:
Original Name:
III. peruť leteckého pluku 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1934
Předchůdce:
Predecessor:
II. peruť leteckého pluku 6
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 601
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1934-24.09.1938 Letecký pluk 1
Dislokace:
Deployed:
01.09.1934-12.01.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
14.01.1938-24.09.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /

Velitel:
Commander:
01.09.1934-31.03.1935 Dragoun, Karel (podplukovník letectva)
31.03.1935-15.05.1935 Hamšík, Josef (major letectva)
15.05.1935-
20.04.1937-31.07.1937 Pochop, Pavel (major letectva)
31.07.1937-01.01.1938 Hamšík, Josef (podplukovník letectva)
01.01.1938-30.01.1938 Pochop, Pavel (major letectva)
30.01.1938-24.09.1938 Michalec, Vojtěch (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1934-01.01.1938 Letka 43
01.09.1934-01.09.1937 Letka 44
01.09.1937-25.09.1938 Letka 32
01.09.1937-25.09.1938 Letka 34
01.01.1938-24.09.1938 Letka 31

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 1
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-perut-leteckeho-pluku-1-1934-1938-t58803#378516Verze : 0
MOD