Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 6 [1932-1934]

2nd Squadron of the 6th Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 6
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1932
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1934
Nástupce:
Successor:
III. peruť leteckého pluku 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1932-01.09.1934 Letecký pluk 6
Dislokace:
Deployed:
15.11.1932-01.09.1934 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
Velitel:
Commander:
15.11.1932-00.01.1933 Klepš, František (major letectva)
00.01.1933-13.05.1933
13.05.1933-28.08.1933 Nosek, Vladimír (major letectva)
28.08.1933-01.01.1934 Heřmanský, Josef (podplukovník letectva)
01.01.1934-01.09.1934 Dragoun, Karel (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.11.1932-01.09.1934 Letka 43
15.11.1932-01.09.1934 Letka 44

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 6
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-6-1932-1934-t58800#378716Verze : 0
MOD