Main Menu
User Menu

3. divise /rychlá/ [1946-1950]

3rd Division /Rapid/

     
Název:
Name:
3. divise /rychlá/
Originální název:
Original Name:
3. divise /rychlá/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1946
Předchůdce:
Predecessor:
3. divise /motorisovaná/
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
3. divise /pěší/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1946-01.10.1947 V. sbor
01.10.1947-01.10.1949 IV. sbor
01.10.1949-15.09.1950 Vojenská oblast 3
15.09.1950-01.10.1950 2. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.03.1946-01.10.1950 Kroměříž, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.03.1946-24.10.1946 Kolařík, Jan Rostislav (Plukovník)
25.10.1946-30.11.1946 Kolařík, Jan Rostislav (Brigádní generál)
24.04.1948-01.10.1950 Kukla, Miloslav (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.03.1946-01.10.1950
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1946-01.10.1950 22. tanková brigáda
01.03.1946-01.11.1946 6. pěší brigáda
01.03.1946-01.10.1950 Velitelství dělostřelectva 3. divise
01.10.1946-01.10.1947 Pěší prapor 10 /motorisovaný/
01.10.1946-01.10.1949 Pěší prapor 27 /motorisovaný/
01.10.1946-01.10.1949 Pěší prapor 3 /motorisovaný/
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 16 /samopalný/
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 43 /motorisovaný/
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 27 /motorisovaný/
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 3
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 43 /motorisovaný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.10.1950 Prešovská divise /rychlá/
Vyznamenání:
Decorations:
30.10.1948 Vojenský řád bílého lva Za vítězství, zlatá medaile
Poznámka:
Note:
01.03.1946-01.10.1949 VÚ 4523 Kroměříž
01.10.1949-01.10.1950 VÚ 8855 Kroměříž
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (3. divise /rychlá/)
URL : https://www.valka.cz/3-divise-rychla-1946-1950-t50918#311965Verze : 1
MOD